آموزش تعمیر جاروبرقی🛠🥇

آموزش تعمیرات جاروبرقی

جاروبرقی وسیله ای بسیار پرکاربرد برای نظافت منزل است و خراب شدن آن موجب می شود که کار تمیز کردن منزل دشوار شده و باعث اتلاف وقت می شود.

ما در این مطلب در رابطه با آموزش تعمیر جاروبرقی بحث می کنیم و آموزش هایی را در اختیار شما قرار می دهیم تا با استفاده از آن به راحتی جاروبرقی خود را تعمیر کنید.

برای تعمیر جاروبرقی ابتدا باید مشکل و عیب آن را پیدا کنیم تا بتوانیم به حل مشکل آن بپردازیم، البته باید به این توجه داشته باشید که عیب یابی باید با تخصص و دانش صورت گیرد اما بعضی از تعمیرات را هم خودتان میتوانید انجام دهید که میتوانید از مقاله ی آموزش تعمیر جاروبرقی ای که برای شما آماده کرده ایم  کمک بگیرید.

آموزش تعمیر جاروبرقی

آموزش تعمیر جاروبرقی

رفع مشکل موتور جاروبرقی

اگر موتور جاروبرقی دچار مشکل شود برای تعمیر آن باید موتور را باز کنید و اجزای بیرونی آن را در آورید تا به راحتی به موتور دسترسی داشته باشید، برای تعمیر باید با سیم کشی این دستگاه آشنا باشید تا باعث ایجاد خرابی بیشتری نشوید.

خرابی موتور میتواند به صورت های مختلفی باشد: سوختن، قدرت کم آن و…

هنگامی که موتور جاروبرقی می سوزد ابتدا نیم سوز می شود و بعد از استفاده از آن پیچک های آن آسیب می بیند و به همین دلیل بقیه اجزا هم از کار می افتند.

برای از بین رفتن قدرت کم موتور باید کلکتور را کاملا تمیز کنیم و ذغال آن را تعویض کنیم جوری باید آن را جا بندازیم تا با کلکتور در ارتباط باشد.

رفع مشکل روشن نشدن جاروبرقی

کابل های برق را چک کنید تا مطمئن شوید دستگاه به برق است و ربطی به سیم کشی ساختمان ندارد، و برای بررسی کلید خاموش روشن باید سطح محافظ آن را که پوشیده است باز کنید با پیچ گوشتی و از سیم کشی آن مطمئن شوید و با مولتی متر بررسی کنید، اگر خوب عمل نکرد باید آن را تعویض کنید.

مدار موتور را بررسی کنید وقتی یکی از اجزا ها به مشکل بر خورد کند بقیه اجزا به خوبی فعالیت نمی کنند، مثلاً فنر ها خراب شده باشد، موتور را به صورت جداگانه به برق بزنید اگر کارکرد موتور مشکلی ندارد مشکل یکی از اجزا های دیگر است.

آموزش تعمیر جاروبرقی

آموزش تعمیر جاروبرقی

تولید صدای زیاد جاروبرقی

در هنگام بروز این مشکل دلایل زیادی وجود دارد که یکی از آن ها گیر کردن چیزی در آن است که باید جاروبرقی را خاموش کنید و بعد از یک وسیله ای کمک بگیرید تا آن را خارج کنید.

البته اگر صدای خیلی زیادی از خود تولید می کند ممکن است پروانه های دستگاه دچار مشکل شده باشد و باید بررسی کنید و آن را تعمیر کنید.

رفع مشکل کلید روشن خاموش دستگاه

ابتدا باید از این مطمئن شوید که مشکل از جای دیگر جاروبرقی نیست و بعد با وسیله ای به نام اهرم متر خرابی را تست کنید و اگر متوجه خرابی شدید می توانید کلید دیگری خریداری کنید و به راحتی با آچار آن را تعویض کنید.

آموزش تعمیر جاروبرقی

آموزش تعمیر جاروبرقی

مکش ضعیف جاروبرقی و چگونگی حل کردن آن

اولین دلیل این است که شاید مخزن آن پر شده است که باید آن را تعوض کنیم، ممکن است لوله دستگاه سوراخ یا پاره شده باشد که باید محل دقیق این اتفاق را پیدا کنید و از آن مطمئن شوید و سپس برای تعمیر و تعویض آن اقدام نمیایید.

ممکن است موتور نیم سوز شده باشد و هنگامی که این مشکل رخ می دهد موتور قدرت اولیه خود را از دست می دهد و باید نیم سوز شدن را با جریان الکتریکی بررسی کنید، از دیگر دلایل می توان به کثیفی فیلتر اشاره کرد که باید اقدام به تمیزی آن کنید.

آموزش تعمیر جاروبرقی از آموزش های تخصصی به شمار میرود و برای درست انجام دادن کار ها باید به تمام مطالب آموزش دقت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *