آموزش تعمیر پکیج

آموزش تعمیرات پکیج

پکیج یک سیستم گرمایشی می باشد که کار گرمایش خانه شما و آب گرم مورد نیازتان برای استحمام، شست و شو و غیره را تامین می کند، بسیاری از ما از پکیج های خود به درستی استفاده نمی کنیم و به طرز اشتباهی از آن نگهداری می کنیم، هنگامی که پکیج شما به مشکل برخورد میتوانید با استفاده از آموزش تعمیر پکیج، پکیج خود را تعمیر کنید، ما هنگامی که لوازممان خراب می شوند برای تعمیر آن اقدام می نماییم و این کار اشتباهی می باشد، ما با نگهداری درست و رفع مشکلات کوچک و جزئی می توانیم از بروز مشکلات بزرگ تر جلوگیری کنیم.

حال ما در این مطلب می خواهیم به آموزش تعمیر پکیج بپردازیم که از این اطلاعات استفاد کنید و در صورت نیاز دانش کافی را نسبت به تعمیر پکیج داشته باشید، البته بسیاری از تعمیرات تخصصی هستند که باید آن را به یک تکنیسین ماهر بسپارید، اما مشکلات کوچک توسط خودتان قابل حل میباشد.

آموزش تعمیر ماشین پکیج

آموزش تعمیر ماشین پکیج

علت خاموش شدن خود به خود پکیج

علت اصلی خاموش شدن ناگهانی پکیچ به خاطر وجود سوئیج ایمنی می باشد که هنگام بروز مشکل و خرابی بلافاصله پکیج را خاموش می کند.

علت های دیگری که باعث خاموش شدن خود به خود پکیج میشوند عبارتند از فشار کم آب، خرابی ترموستات، بسته بودن شیر های آب که باید از بسته بودن آن مطمئن شوید، نبود گاز و جریان الکتریکی در پکیج که در هنگام دیدن این مشکلات بدون داشتن اطلاعات دست به تعمیر نزنید.

آموزش تعمیر پکیج و علت روشن نشدن پکیج

علت اصلی روشن نشدن پکیج می تواند به دلیل رسوب گذاری در لوله ها و بسته شدن آن باشد.

برای رفع این مشکل باید لوله ها را باز کنید و رسوب ها و آشغال هایی که در آن گیر کرده است را تمیز کنید، اگر مهارت کافی در رابطه با این موضوع ندارید این کار را باید به یک متخصص بسپارید.

آموزش های لازم را به شما بدهد اگر نتوانستید از تعمیرکار و متخصص برای تعمیر دعوت نمایید.

علت های دیگری که باعث روشن نشدن پکیج می شود عبارت است از:

عدم وجود جریان برق، که کاری که باید انجام دهید این است که گاز، جریان برق و آب، کلید برق، فیوز ها و … بررسی کنید.

هوا در لوله وجود داشته باشد که این مشکل در زمانی به وجود می آید که پکیج مدت طولانی خاموش باشد که برای رفع آن دفترچه راهنما را مطالعه کنید.

ترموستات اتاقی قطع باشد که باید آن را تنظیم کنید.

آموزش تعمیر ماشین پکیج

آموزش تعمیر ماشین پکیج

به چه دلیل پکیچ نشتی دارد؟

نشتی پکیج یک مشکل جزئی می باشد و در مواقعی که نشتی دیدید باید در اسرع وقت آن را تعمیر کنید تا باعث ایجاد مشکل بزرگ تری نشود.

شما باید محل نشتی را پیدا کنید و بعد برای تعمیر آن اقدام نمیایید.

دلیل گرم شدن بیش از اندازه آب چیست؟

علت داغ شدن آب مشکل ترموستات می باشد که اگر خراب باشد به خوبی کار نمی کند و تنها راه حل مشکل تعویض آن می باشد.

علت سرد و گرم شدن آب در چیست؟

این مشکل دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که علت های آن باید بررسی شود، مطلب آموزش تعمیر پکیج را تا انتها مطالعه نمایید.

یکی از دلایل گرم و سرد شدن آب نوسان فشار آب می باشد که اگر فشار آب خانه تان نوسان دارد و کم زیاد می شود آب هم گرم و سرد می شود.

دلیل دیگر خرابی پمپ وردی می باشد که در صورت خرابی، پمپ باید تعمیر یا تعویض شود.

آموزش تعمیر ماشین پکیج

آموزش تعمیر ماشین پکیج

چرا پکیج به حالت انفجاری روشن می شود؟

علت بد روشن شدن و ایجاد صدای بلند را می توان فشار گاز ورودی نا مناسب دانست که مشکل از جرقه زدن الکترود ها است که باید فشار گاز تنظیم شود.

چرا پکیج سر و صدای زیادی از خود تولید می کند؟

هنگامی که پکیج از خود سر و صدای زیادی تولید می کند به این علت است که هوا در آن وجود دارد یا رگولاتور آن خوب عمل نمی کند، در این صورت باید پکیج را هوا گیری کرد و روتر پمپ دستگاه را تعویض کرد.

این مشکلاتی که در آموزش تعمیر پکیج گفته شد با مهارت و تخصص باید انجام شود، اگر مهارت کافی را برای تعمیر ندارید خودتان برای تعمیر دست به کار نشوید زیرا ممکن است باعث بروز مشکلات بزرگ تری شوید و به قطعات دیگر آسیب وارد کنید، تعمیر را به دست یک متخصص با تجربه و ماهر بسپارید تا مشکل را کاملاً از بین ببرد.

-1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *