آموزش تعمیر اجاق گاز🛠💠🌟اجاق گازتان را خودتان تعمیر کنید✅

آموزش تعمیرات اجاق گاز

اجاق گاز از لوازم بسیار مهم است وجود آن برای هر خانه ای لازم است تا مراحل پخت غذا به درستی انجام شود، اگر اجاق گاز خراب شود و نیاز به تعمیر اجاق گاز داشته باشید باید سریعاً برای تعمیر آن اقدام نمایید زیرا نبود غذا باعث مریضی می شود و در ادامه مطلب آموزش تعمیر اجاق گاز را مطالعه کنید تا بتوانید مشکلات کوچک را خودتان حل کنید.

اجاق گاز یکی از وسایل پر خطر آشپزخانه می باشد که تعمیر آن در هنگام خرابی باید به دست یک متخصص که مهارت بالایی دارد انجام گیرد اما همانطور که گفتیم یک سری مورد های کوچک را میتوانید خودتان بررسی و حل کنید، برای حل مشکلات کوچک به درستی و پیش نیامدن مشکلات دیگر آموزش تعمیر اجاق گاز را تا انتهای مطلب مطالعه نمایید.

آموزش تعمیر اجاق گاز

آموزش تعمیر اجاق گاز

آموزش تعمیر اجاق گاز و علت روشن نشدن شعله

اگر هر چه جرقه می زنید شعله ای ایجاد نمی شود احتمال بسیار زیاد محل ایجاد شعله دچار غبار گرفتگی شده است و ممکن است که وسیله ای در محل روشن شدن شعله گیر کرده باشد.

برای رفع این مشکل باید محل مسدود را با یک برس باز و تمیز کنید تا روشن شود.

رفع مشکل شعله به شدت گرم سوزنده اجاق گاز

یکی از راه های رفع مشکلات اجاق گاز، بررسی و تنظیم شعله‌های گاز است، همانطور که شعله‌های کم قدرت می‌تواند مشکل ساز باشد، شعله‌های کوره‌ای و به شدت سوزنده نیز دردسر ساز است و در یک چشم به هم زدن غذای شما را می‌سوزاند، این مشکل ناشی از شکسته شدن ترموستات است.

برای رفع مشکل ترموستات گاز باید یک ترموستات سالم جایگزین کرد و در اینجا نیازی به آموزش تعمیر اجاق گاز ندارید و بهتر است که برای این کار با نمایندگی گاز خود تماس گرفته تا این تعمیر تخصصی را برایتان انجام دهند.

آموزش تعمیر اجاق گاز

آموزش تعمیر اجاق گاز

شعله به شدت گرم اجاق گاز

از راه های رفع این مشکل بررسی و تنظیم شعله های گاز می باشد، شعله هایی که شدتش زیاد می باشد مشکل ساز می باشد و باعث سوزاندن غذا می شود و شعله های ضعیف مشکل ساز و کلافه کننده است.

این مشکل ناشی از ترموستات این دستگاه می باشد، برای حل این مشکل ترموستات باید تعویض شود تا اجاق گاز به صورت عادی کار کند.

آموزش تعمیر اجاق گاز و علت درست کار نکردن دکمه جرقه

برای رفع این مشکل باید ترانس جرقه را کنترل کنید و ممکن است ترانس درست کار نکند و جرقه ایجاد نشود.

اگر سیم ها قطعی داشته باشند باعث بروز این مشکل می شوند.

کلید جرقه را بررسی کنید ممکن است کلید جرقه مشکل داشته باشد.

آموزش تعمیر اجاق گاز

آموزش تعمیر اجاق گاز

چرا اجاق گاز دود می کند؟

دود کردن اجاق گاز های قدیمی به این دلیل است که کثیف می باشد و آلودگی از نوع چربی می باشد، اگر این کثیفی ها تمیز نشود به مرور زمان به لایه ای تبدیل می شود که با برخورد با آتش دود می کند و بوی بدی از خود ایجاد می کند.

اجاق گاز های جدید به این دلیل دود می کنند که لایه محافظ از روغن های صنعتی دارند که هنگام استفاده از این وسیله روغن می سوزد و دود می کند.

همانطور که گفته شد اجاق گاز از وسایل پر خطر می باشد که باید با دانش و تخصص تعمیر شود، هنگامی که اجاق گازتان به مشکلی برخورد  تعمیر آن را به تعمیرکار خوب بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *