علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی و راه حل این مشکل🛠

علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

دستگاهی که امروزه تقریباً در تمامی خانه ها استفاده میشود و حضورش به یکی از احتیاجات و ضرورات تبدیل شده است ماشین لباسشویی است، این دستگاه سالین سال است که جای خود را در آشپزخانه ها خشک کرده است و نبودش باعث عقب افتادن خیلی از کار ها میشود که در این مطلب می خواهیم به علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی و تعمیر ماشین لباسشویی بپردازیم.

این دستگاه در طرح ها، کاربرد ها و برند های گوناگون در بسیار از قسمت های سراسر دنیا تولید و عرضه بازار میشود که در هنگام خرید میتوانید بهترین و مناسب ترین گزینه را برای خودتان انتخاب و خریداری کنید.

باز نشدن درب ماشین لباسشویی

باز نشدن درب ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

نوع برندی که خریداری میکنید در عمر دستگاه بسیار موثر است، یعنی شما اگر در هنگام خرید خساست به خرج دهید و دستگاهی ارزان قیمت تر از بقیه است که اصلاً با برند آن آشنایی ندارید را خریداری کنید، بعد ها باید هر چند وقت یک بار هزینه تعمیرات پرداخت کنید و این داستان وجه قشنگی ندارد.

اما هنگام خرید اگر جنس خوب خریداری کنید، با این که هزینه زیادی را پرداخت کرده اید اما در هر حال هر چند وقت یک بار مجبور نیستید هزینه تعمیرات پرداخت کنید و آن دستگاه سالیان سال برای شما کار میکند، البته خراب نشدن ماشین لباسشویی بستگی به نصب و استفاده درست از آن هم بستگی دارد.

تعمیرات ماشین لباسشویی

همانطور که گفته شد نوع برند و محصولی که خریداری میکنید، نصب آن و درست استفاده کردن از آن در عمر مفید دستگاه و خراب نشدن آن نقش زیادی درد، با رعایت کردن تمامی این مسائل باز هم احتمال دارد که ماشین لباسشویی خراب شود و تمامی این احتمالات به دلیل این است که ماشین لباسشویی هم مانند خیلی از لوازم خانه و آشپزخانه با برق کار میکند.

دلایل باز نشدن درب ماشین

ماشین لباسشویی بعد از اتمام کارش بعد از چند دقیقه قفل آن باز میشود و میتوانید در آن را باز کنید اما در بعضی موارد پیش می آید که قبل یا بعد کار کردن ماشین لباسشویی درب آن باز نمیشود و این مورد دلایل بسیاری زیادی میتواند داشته باشد که تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی میتواند یکی از این دلیل ها باشد.

باز نشدن درب ماشین لباسشویی

باز نشدن درب ماشین لباسشویی

تخلیه نشدن آب از مخزن لباسشویی

یکی از دلالیل باز نشدن درب ماشین لباسشویی هنگامی که کار ماشین لباسشویی تمام میشود و درب آن باز نمیشود و در مخزن آن آب مشاهده میکنید، احتمال خیلی زیاد به دلیل تخلیه نشدن آب است که درب باز نمیشود و راهی که بتواند این مشکل را حل کند، تنظیم دوباره لباسشویی برای شستن و آب کشی کردن است البته به شرط این که در محل تخلیه مشکلی وجود نداشته باشد.

گرفتگی لوله های ماشین لباسشویی

اگر بعد از دومین بار آب تخلیه نشد مشکل از گرفتگی لوله ها است، برای رفع گرفتگی و حل این مشکل هم باید مسیر تخلیه ماشین لباسشویی و یا فیلتر ها شسته شود که بیرون کشیدن، شستن و قرار دادن فیلتر ها کار بسیار حساسی است که نباید بدون تخصص این کار را انجام دهید و اگر این کار را به یک تکنیسین بسپارید بهتر است.

خرابی قفل درب لباسشویی

تمامی ماشین لباسشویی ها دارای یک قفل بر روی درب هستند که کارشان بسته نگه داشتن لباسشویی در حین انجام کار ماشین لباسشویی هستند و این اجازه را نمیدهند که درب در هنگام کار به هیچ عنوان باز شود، برخی از ماشین لباسشویی ها در هنگام بسته نشدن قفل درب آنها و یا خرابی قفل بر روی صفحه نمایشگرشان کد خطا نمایش داده میشود.

در صورت خرابی قفل دستگاه شروع به کار نمیکند و راه حل آن تعویض قفل یا میکروسوئیچ آن است، برای تعویض این قطعه ابتدا باید آن را غیر فعال کنید، برای غیر فعال کردن قفل میتوانید از ضامن دستی که یا در زیر لباسشویی و یا در بخش مواید شوینده قرار دارد استفاده کنید و درب را باز کنید.

پوسیدگی لولای درب ماشین لباسشویی

پوسیدگی و خرابی لولا ی در یکی دیگر از علت ها است، تمامی ماشین لباسشویی ها دارای زبانه و لولا هستند که کار آنها کمک به قفل و چفت شدن درب است، لوله ها از جنس پلاستیک ساخته میشود و باعث چرخش راحت درب میشوند پس خرابی یا پوسیدگی لولا هم میتواند یکی از دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی باشد.

برای حل این مشکل باید لولا ها را بررسی کنید که کاملاً سالم باشند و همچنین تمام پیچ ها سفت بسته شده باشند، اگر تمام این موارد سالم بودند و مشکلی نداشتند از بررسی ها بیشتر بدون داشتن تخصص خودداری کنید و آن را به یک تکنسین بسپارید.

قفل کودک لباسشویی

یکی دیگر از دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی میتواند مربوط به قفل کودک آن باشد و برای غیر فعال کردن قفل کودک باید از دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی کمک بگیرید چون بیشتر ماشین لباسشویی ها طرز فعال و غیر فعال کردن قفل کودکشان با یکدگیر متفاوت است.

قفل حرارتی لباسشویی

قفل حرارتی ماشین لباسشویی نیز در باز نشدن درب نقش دارد و میتواند یکی از دلیل ها باشد، قفل حرارتی باید حدوداً دو دقیقه بعد از اتمام چرخش، درب ماشین لباسشویی را رها کند، در واقع وظیفه آن جلوگیری از گرما زیاد در لباسشویی است، بنابراین حتی وقتی ماشین لباسشویی خاموش است، بلافاصله قفل درب باز نمی شود.

برای حل این مشکل باید ماشین لباسشویی را به مدت چند دقیقه خاموش کنید تا قفل آن سرد و بعد از آن میتوانید درب آن را به راحتی باز کنید، در بعضی موارد امکان دارد که قفل حرارتی گیر کند و با ضربه زدن به ناحیه زبانه امکان دارد که درب باز شود.

باز نشدن درب ماشین لباسشویی

باز نشدن درب ماشین لباسشویی

گرمای بیش از حد در مدار های ماشین لباسشویی

دلیل دیگری که در باز نشدن درب ماشین لباسشویی نقش دارد، گرمای بیش از حد در مدار های ماشین لباسشویی است، هنگامی که از دستگاه استفاده میکنید و نکته ای که باید به آن توجه کنید، گرم نشدن زیاد آن است، در صورتی که به درب آن دست زدید و گرمای بسیار زیادی داشت، برای حل آن کافیست که مدتی صبر کنید تا دستگاه خنک و این مشکل رفع شود.

خرابی دستگیره و میکروسوئیچ درب لباسشویی

دستگیره و میکروسوئیچ درب نیز یکی از دلایل باز نشدن درب میتوانند باشند که دستگیره با شکستی یا شل شدن و میکروسوئیچ با معیوب بودن خود که راه حل این دو موارد این است که در صورت شل شدگی یا شکستگی دستگیره آن را تعمیر کنید و برای میکروسوئیچ باید اجازه دید تا دستگاه خنک شود.

در هنگام برخورد به این مشکلات کافیست با متخصصان ما تماس گرفته و از آن ها برای تعمیر ماشین لباسشویی خود از آن ها کمک بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *