نشتی آب پکیج ها از چیست❓

دلایل مختلف نشتی پکیج ها چیست؟

پکیج یک سیستم گرمایشی می باشد که کار گرمایش خانه شما و آب گرم مورد نیازتان برای استحمام، شست و شو و غیره را تامین می کند، نشتی آب پکیج یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر پکیجی به وجود بی آید.

بسیاری از ما از پکیج های خود به درستی استفاده نمی کنیم و به طرز اشتباهی از آن نگهداری می کنیم  و زمانی که پکیجمان خراب می شوند برای تعمیر پکیج خود اقدام می نماییم و این کار کاملاً اشتباه است، ما با نگهداری درست و رفع مشکلات کوچک و جزئی می توانیم از بروز مشکلات بزرگ تر جلوگیری کنیم.

حال ما در این مطلب می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چرا دلیل نشتی آب پکیج بوتان، ایران رادیاتور و… چیست، چرا آب می دهند و چگونه این مشکلات قابل حل می باشند.

هنگامی که پکیج شما دچار مشکل نشتی آب شد باید سریع برای تعمیر آن اقدام نمایید زیرا اگر تعمیر دیر شود باعث می شود مشکلات دیگری رخ دهد، مثلاً اگر با نشتی آب پکیج رو به رو شوید، آب و رادیاتور ها گرم نمی شوند.

نشتی آب پکیج

نشتی آب پکیج

از علت هایی که موجب نشتی آب پکیج میشود:

آب بندی نامناسب

مهم ترین علتی که باعث نشتی آب پکیج می شود آب بندی اشتباه می باشد زیرا اتصالات باید به درستی باشد.

هنگامی که میخواهید پکیجتان را نصب کنید باید از یک تعمیرکار خوب و حرفه ای کمک بگیرید تا به خوبی آب بندی شود، اگر آب بندی نامناسب باشد نشتی آب ایجاد می شود، در مواقعی که پکیج نصب می شود باید به تمامی اتصالات، شیلنگ های آب توجه داشته باشید و باید تمامی اتصالات را عایق بندی کنید تا دچار مشکلات دیگری نشود.

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر اتصالات پکیج دچار پوسیدگی باشد نشتی آب پکیج به وجود می آید، اگر این مشکل ایجاد شد باید از تعمیرکار کمک بگیرید که اگر نیاز بود برخی از قطعات تعویض و یا تعمیر شود.

خرابی مدار آب مصرفی

در صورتی که مشکل نشتی آب پکیج از این بخش باشد، معمولا افت فشار و یا افزایش فشار مشاهده نمی‌شود، در این صورت هنگام باز کردن آب، نشتی آب بیشتر می‌شود، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که مشکل از این بخش است.

اگر این مشکل ایجاد شده باشد هنگامی که آب را باز می کنیم نشتی آب خودش را نشان می دهد، هنگامی که این مشکل ایجاد شده باشد نشانه دیگری مانند افت یا افزایش فشار ندارد شما از این حالت می توانید تشخیص دهید که نشتی آب از مدار آب مصرفی می باشد یا خیر.

خرابی شیر آب پکیج

شیر آب پکیج برای امنیت پکیج می باشد، هنگامی که فشار پکیج زیاد باشد شیر اطمینان فشار اضافی را آزاد می کند و به همین دلیل باعث می شود پکیج فعالیت طبیعی داشته باشد و از عملکرد طبیعی پکیج را خارج نمی کند.

هنگامی که شیر دچار مشکل شود و یا توسط ضربه سوراخ شود باعث می شود آب نشتی داشته باشد و برای حل این مشکل باید آن را با کمک تعمیرکار خوب و حرفه ای تعویض کنید تا مشکل نشتی آب پکیج کاملاً از بین برود تا پکیج به صورت طبیعی کار کند.

نشتی آب پکیج

نشتی آب پکیج

پوسیدگی قطعات پکیج

پکیج از وسایلی می باشد که مدام از آن استفاده می شود و بیشتر خراب می شود چون زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که از این دستگاه زیاد استفاده می شود با گذشت زمان قطعات دچار پوسیدگی می شود و قطعات پکیج خورده می شوند و پکیج دچار نشتی آب می شود.

شما می توانید هنگامی که پوسیدگی ایجاد شد، قطعات را تعویض کنید تا مشکل از بین برود.

ترکیدگی لوله و اتصالات داخل پکیج

سیستم پکیج به گونه ای می باشد که قطعات و قسمت هایی که در آن به کار رفته است از جنس برنج می باشد که به سختی دچار خرابی شود و نشتی نداشته باشد.

اما ممکن است اتصالات دستگاه به دلیل حرارت زیاد پکیج دچار مشکل شود و پکیج به طور غیر طبیعی کار کند و گاهی ممکن است در لوله ها به دلیل ضربه ترک به وجود آید و این ترک ها باعث نشتی آب پکیج می شود و اگر ترک جدی باشد ترکیدگی لوله ایجاد می شود و هنگامی که این اتفاق رخ داد باید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید و از آن ها برای تعمیر و تعویض کمک بخواهید.

خرابی پمپ پکیج

پمپ سیرکولاتور در داخل پکیج کابرد های بسیار زیادی دارد، این پمپ ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند ولی با گذشت زمان به درستی نمی تواند کار کند و عملکرد ضعیفی از خودش نشان می دهد.

هنگامی که این پمپ خراب شود و عملکرد درستی نداشته باشد نشتی آب پکیج به وجود می آید و پکیج هم به درستی کار نمی کند و با افت فشار مواجه می شویم.

در این حالت باید برای تعمیر پمپ اقدام نمایید و اگر پمپ پکیج نیاز به تعویض داشته باشد باید تعویض صورت گیرد.

نشتی آب پکیج

نشتی آب پکیج

تعمیرگاه پکیج

مشکلاتی که گفته شد به راحتی قابل حل می باشند، البته باید تعمیر را به یک متخصص ماهر و دوره دیده بسپارید.

مجموعه ما با ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان آماده خدمت رسانی به شما می باشد و با دوره های آموزشی که دیده اند نشتی پکیج شما را در تمامی برند های مختلف تعمیر میکنند.

تعمیرات با کیفیت را از ما دریافت کنید، برای هماهنگی های لازم برای تعمیر نشتی آب پکیج منزلتان با آی امداد تماس بگیرید تا تکنیسین های ما در اسرع وقت برای تعمیر پکیج شما اقدام کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *