چرا غذا در مایکروفر می سوزد❓نحوه حل این مشکل و بوی سوختگی آن

چرا غذا در مایکروفر می سوزد؟

در این مطلب قصد داریم در رابطه با یکی از مشکلات و آسیب های رایج مایکروفر که موجب می شود غذا در مایکروفر بسوزد توضیحاتی بدهیم؛ همچنین می خواهیم به مواردی درباره چرا غذا در مایکروفر می سوزد و راه حل های این مشکل و بوی ناشی از سوختن غذا و تعمیر مایکروفر بپردازیم.

چرا غذا در مایکروفر می سوزد

چرا غذا در مایکروفر می سوزد

مایکروفر چگونه کار می کند؟

مایکروفر به وسیله یک مگنترون و المنت کار می کند و از آن برای پخت غذا و گرم کردن استفاده می شود، در مایکروفر غذا به طور کامل پخته می شود و ویتامین ها و مواد مغذی غذا از بین نمی رود و غذا تمام خاصیت خود را نگه می دارد؛ در این وسیله غذا در حال پخت میکروب زدایی می شود و غذا به سرعت پخته می شود.

مایکروفر طوری طراحی شده است که با کلید های آن می توانید پخت غذا را به هر روشی که می خواهید انتخاب کنید، شما می توانید انتخاب کنید که غذا با اشعه یا المنت و یا با هر دور پخته شود.

مایکروفر دارای المنت می باشد و بسیار کار آمد است زیرا می توانید انواع مدل های پخت را داشته باشید.

دلایل این که چرا غذا در مایکروفر می سوزد به شرح زیر می باشد:

استفاده از ظروف چینی و فلزی در مایکروفر

یکی دیگر از دلایل این که چرا غذا در مایکروفر می سوزد ای است که ظروفی مانند فلز، فویل، آلومینیوم و ظرفی که از آب طلا باشد در مایکروفر استفاده کنید زیرا باعث آتش سوزی و سوختن غذا در مایکروفر می شود و استفاده از این موارد به مایکروفر شما آسیب وارد می کند و بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق از ظروف مخصوص مایکروفر استفاده کنید.

خرابی قطعات مایکروفر

دلیل دیگر این که چرا غذا در مایکروفر می سوزد خرابی قطعه ای به نام مگنترون می باشد و ممکن است باعث شود غذا در مایکروفر بسوزد، در این مواقع ممکن است امواج و حرارت زیاد باشد و باعث شود مایکروفر بیش از حد گرم شود و غذا بسوزد، اگر مشکل سوختن غذا با رعایت نکاتی حل نشد باید از یک متخصص تعمیر مایکروفر کمک بگیرید. 

نبود رطوبت در مایکروفر

از دلایل دیگراین که چرا غذا در مایکروفر می سوزد می تواند مربوط به نبود رطوبت در مایکروفر باشد؛ مایکروفر برای اینکه انرژی را منتقل کند به رطوبت نیاز دارد، این رطوبت در مواد غذایی وجود دارد؛ در مواقعی که می خواهید مواد غذایی را در داخل مایکروفر بگذارید نباید خیلی زمان بگذرد تا رطوبتی که در مواد غذایی وجود دارد از بین برود.

چرا غذا در مایکروفر می سوزد

چرا غذا در مایکروفر می سوزد

چگونه بوی سوختگی غذا در مایکروفر را از بین ببریم؟

داخل یک کاسه نصف فنجان آب و ۱ قاشق غذا خوری سرکه سفید بریزید. مایکروویو را به مدت ۵ دقیقه روشن کنید. سپس به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید. بخار این محلول باعث رفع بوی بد دیواره ها و فضای داخل مایکروفر می شود.

اگر این کار بوی سوختگی را از بین نبرد می توانید روی یک اسفنج مقداری سرکه و جوش شیرین بریزید و به مدت ۳۰ ثانیه داخل مایکروفر قرار دهید سپس سینی شیشه ای و درب و فضای داخل مایکروفر را با اسفنج تمیز کنید.

یک راه دیگر استفاده از قهوه است؛ ۲ قاشق قهوه را در نصف فنجان آب به مدت ۳ دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید تا بوی بد مایکروفر از بین برود.

تعمیر مایکروویو در تهران

متخصصان امداد من در هر کجای تهران و در هر زمانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند و تعمیری با کیفیت را به مشتریان خود ارائه می کنند و از قطعات فابریک در تعمیر استفاده می کنند و با هماهنگی شما تعمیرکار خود را به محل شما اعزام می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *