آموزش تعمیر درب یخچال و تعمیر یخچال توسط امداد من🛠✅

نحوه آموزش درب یخچال

کار کرد یخچال به این بستگی دارد که درب آن به درستی چفت شود؛ اگر درب یخچال به خوبی بسته نشود هوای سرد خارج می شود و هوای گرم وارد می شود و این اتفاق موجب می شود یخچال دچار مشکلاتی شود؛ معمولا درب یخچال به دلیل شکستگی لولا، پوسیدگی، زنگ زدگی و رنگ رفتگی مورد تعمیر قرار می گیرد، تعمیر درب یخچال را باید در اولویت کار خود قرار دهید.

در این مطلب می خواهیم به آموزش تعمیر درب یخچال بپردازیم و مواردی را مورد بررسی قرار دهیم تا شما با استفاده از این آموزش درب یخچال بتوانید تعمیر یخچال را انجام دهید.

آموزش تعمیر درب یخچال

آموزش تعمیر درب یخچال

مشکلات متداولی که برای درب یخچال ایجاد می شود!

برای اینکه درب یخچال را تعمیر کنید باید با مشکلات آن آشنایی داشته باشید؛ مشکلاتی که مربوط به درب یخچال بیشتر با ایجاد برفک در پشت یخچال و لوله‌های اواپراتور، کاهش برودت یخچال، کارکردن بیش از حد کمپرسور و … بروز می‌کنند.

در زیر به برخی از مشکلات رایجی که ممکن است برای درب یخچال پیش بیاید می پردازیم.

 • اطراف درب یخچال نشانه هایی از رطوبت است.
 • اطراف درب یخساز رطوبت گرفته است.
 • اطراف درب یخچال برفک میزند.
 • مشکلات رایج درب یخچال
 • افتادگی درب یخچال
 • خرابی لاستیک درب یخچال
 • تراز نبودن درب یخچال
 • خرابی لولای درب یخچال
 • فرو رفتگی و گودی درب یخچال
 • پوسیدگی درب یخچال
آموزش تعمیر درب یخچال

آموزش تعمیر درب یخچال

نحوه تعمیر درب یخچال و آموزش تعمیر درب یخچال

یکی از از بخش های اصلی درب یخچال است، زیرا با خرابی درب یخچال، یخچال تعادل دمایی خود را از دست می دهد و به مرور زمان عملکرد یخچال دچار اختلال می شود.

خرابی لولا و یاتاقان درب

درب یخچال روی لولا میچرخد، اگر لولاها ساییده شده یا روان کننده‌شان خشک شده باشد، ممکن است از بسته شدن کامل درب‌ ها جلوگیری شود؛ اگر لولا و یاتاقان ایراد داشته باشد هنگام باز و بستن درب صدای نویز گوشخراشی شنیده خواهد شد، لولا‌های پوسیده را تعویض کنید و آن‌ ها را با روغن خوراکی، روغن ‌کاری کنید.

افتادگی درب یخچال و آموزش تعمیر درب یخچال

یکی از دلایلی که موجب می شود درب یخچال دچار ایراد شود افتادگی درب یخچال می باشد؛ معمولا این اتفاق به دلیل گذاشتن بیش از اندازه وسایل درون طبقه های درب یخچال می باشد که دراین حالت درب سنگین شده و درب دچار افتادگی می شود، زمانی که درب یخچال افتادگی پیدا کند به سختی باز و بسته شده یا اینکه درب به صورت کامل از جای خود جدا شده و دیگر قابل استفاده نیست.

در پایین درب یخچال لولای درب یخچال قرار گرفته است و یک قاب پلاستیکی و یک واشر در آن وجود دارد؛ معمولا بعد از استفاده طولانی مدت یا استفاده نا صحیح در یخچال لولا از جای خود در آمده و دچار شکستگی می شود.

آموزش تعمیر درب یخچال و تعمیر لولا درب یخچال

 1. شما برای جلوگیری از این اتفاق باید وسایل سنگین در درون قفسه های درب یخچال قرار ندهید.
 2. تا جای که امکان دارد از باز و بسته کردن درب و محکم بستن درب یخچال خودداری نمایید.

زمانی که لولای درب شما دچار شکستگی می شود تنها راه حلی که وجود دارد تعویض لولای درب یخچال است.

آموزش تعمیر درب یخچال

آموزش تعمیر درب یخچال

تراز نبودن درب یخچال و بسته نشدن درب یخچال

یکی از دلایل دیگری که باعث می شود درب یخچال به خوبی بسته نشود تراز نبودن یخچال است؛ با تراز نمودن یخچال معمولا میتوانید این مشکل را برطرف نمایید و درب یخچال به صورت کامل بسته شود. تراز نبودن درب یخچال یعنی درب به خوبی در جای خود قرار نمیگیرد که درب یخچال بسته شود، اما گاهی ممکن است درب یخچال به یک سمت تمایل پیدا کرده و دچار افتادگی شده است که باید نسبت به برطرف نمودن این مشکل اقدام نمایید.

شیوه و آموزش تعمیر درب یخچال

متخصصان امداد من با تخصص و مهارتی که در رابطه با تعمیر یخچال دارند به خوبی می توانند برای تعمیر درب یخچال شما اقدام نمایند و با آموزش تعمیر درب یخچال شما را راهنمایی کنند تا مشکلی که برای شما ایجاد شده است در سریع ترین زمان حل شود و از بین برود.

متخصصان ما با بهترین آموزش هایی که ارائه می کنند به شما در تعمیر درب یخچال کمک فراوانی می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *