روش های رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی چیست❓💡

روش های رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی

یکی از وسایلی که کمتر پیش می آید در آشپزخانه کسی نبینید ماشین لباسشویی است، در صورتی این دستگاه در خانه ها وجود ندارد که یا در تعمیرگاه باشد و یا ماشین لباسشویی جدیدی در راه باشد و ممکن است به رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی نیاز داشته باشد و چنانچه به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز داشتید با متخصصان ما تماس بگیرید.

خلاصه که زندگی بدون این وسیله بسیار سخت و وقت گیر میشود و به همین علت است که وجودش در تمامی خانه ها یکی از ضرورات شده است.

ماشین لباسشویی دستگاه بسیار قدرتمندی است اما حساسیت های خود را نیز دارد، شست و شو این دستگاه یکی از مسائلی است که در نگهداری صحیح و عمر این دستگاه بسیار موثر است.

رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی

رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی

کارکرد لباسشویی

کار اصلی ماشین لباسشویی ها شستن و از بین بردن کثیفی ها از روی لباس ها است و گاهی ممکن است که کثیفی لباس ها در داخل ماشین لباسشویی باقی بماند و این محل مناسب ترین مکان برای تولید قارچ ها و باکتری ها است، با وجود این اتفاق لباس ها بوی نم میگیرند، به خوبی شسته نمیشوند و یا اگر لباس ها را بپوشید حساسیت پوستی برایتان ایجاد میشود.

چناچه با حساسیت پوستی، بوی نم در لباس ها و یا خوب شسته نشدن لباس ها مواجه شدید، وقت این است که ماشین لباسشویی خود را رسوب زدایی کنید و این کار باید هر موقعی که متوجه شدید سریعاً انجام دهید تا مشکلی نه برای خودتان و نه اطرافیانتان از نظر حساسیت پیش نیاید.

رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی

رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی به این صورت است که ابتدا قبل از انجام هر کاری دستگاه را از برق بکشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید، برای این کار باید به دو اندازه آب و جوش شیرین داشته باشید اما چهار برابر آب و جوش شیرین سرکه نیاز دارید.

جوش شیرین و آب را با هم مخلوط کنید و سپس داخل ماشین لباسشویی بریزید، بعد از باید سرکه را اضافه کنید و بعد از اضافه کردن سرکه آب داغ با درجه ای بسیار بالا به آن ها اضافه میکنیم و لباسشویی را به برق میزنیم و روشن میکنیم و اجازه میدهیم که کارش تمام شود.

نیازی نیست که محلول به مقدار زیادی باشد، سرکه را دو پیمانه بریزید و جوش و شیرین و آب را به مقدار کمی که گفته شد به آن اضافه کنید، بعد از این که کارتان تمام شد باید با یک اسفنج، دیگ و لاستیک درب ماشین لباسشویی را پاک کنید و بعد از آن با پارچه ای آن را خشک کنید.

مواد داخل این محلول در دسترس همگان است و با این کار ماشین لباسشویی شما به راحتی رسوب زدایی میشود، همچنین میتوانید این کار را هر چند ماه یک بار انجام دهید تا خیالتان هم بابت تمیزی راحت باشد، نا گفته نماند که برای رسوب زدایی ماشین لباسشویی خود میتوانید از قرص ها و پودر های رسوب زدایی بسیار عالی موجود در بازار هم استفاده کنید، مراحی که گفته شد مراحل سنتی و خانگی و دسترس بود که هر کسی هم میتواند آن را انجام دهد.

هنگامی که متوجه درست آبگیری نکردن ماشین لباسشویی شدید، علت آن میتواند جرم گرفتگی ماشین لباسشویی باشد، که برای این کار میتوانید خودتان هم در خانه آن رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی را انجام دهید.

رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی

رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی

مرحله 1

اولین کاری که میکنید باید با توجه به دفترچه راهنما ماشین لباسشویی آن را از جای خود خارج کنید و با کمک مسواک یا برس های کوچک به همراه جوش شیرین، قرص یا پودر جرم گیر، جوش شیرین و… آن را به درستی شست و شو دهید تا رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی انجام شود.

مرحله 2

در مرحله دوم با کمک همان دفترچه راهنما و بعد از پیدا کردن فیلتر ماشین لباسشویی را با دقت از جای خود خارج کنید و در صورت وجود چیزی بر روی آن را بر داید، آشغال های داخل آن را تخلیه کنید و با کمک مسواک یا برس کوچکی با مواد شوینده آن را بشویید.

مرحله 3

این مرحله را باید جزو مراحل همیشگی بعد از شست و شو لباس ها قرار دهید، به این صورت که باید لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را با اسفنج یا یک پارچه تمیز پاک کنید، با این کار باعث جمع نشدن آب کثیف و رشد نکردن میکروب ها و باکتری ها میشوید.

مرحله 4

جرم گیری بعدی مربوط به دیگ ماشین لباسشویی است که همانطور که گفته شد با کمک محلول آب، جوش شیرین و سرکه و همچنین استفاده از پودر و قرص های جرمگیر میتوان این کار را انجام داد، همچنین بهترین و ساده ترین راه این است که سرکه سفید به همراه آب داغ 60 درجه ای در داخل لباسشویی بریزید و اجازه دهید که در حالت عادی و زمان کم دستگاه کار کند.

برای جلوگیری از جرم گرفتن لباسشویی نیز میتوانید پس از اتمام کار لباسشویی لباس ها را سریعاً از آن خارج کنید، لباس ها را که خارج کردید درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید، جا پودری را مرتباً تمیز کنید تا نیازی به رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی نداشته باشید.

اگر ماشین لباسشویی شما نیاز به تعمیر داشت، تعمیر آن را به متخصصان ما بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *