تعمیر اجاق گاز آریستون🔺تعمیرات اجاق گاز در تهران🔻

تعمیر اجاق گاز آریستون

در دنیای امروز اجاق گاز هم مانند دیگر وسایل آشپزخانه از ضروریات لوازم منزل به شمار می آید و اگر مشکلی برای این دستگاه پیش بیاید، اختلال در کارهای شما پیش خواهد آمد؛ در این مطلب قصد داریم به تعمیر اجاق گاز بپردازیم و توضیحاتی را بدهیم.

اجاق گاز آریستون

بیشترین پخت و پز شما بر روی اجاق گاز می باشد، بنابراین ایجاد هر گونه اختلال در کار این دستگاه کار شما را سخت خواهد کرد، گاهی شما برای تعمیرات و حل مشکل این دستگاه اجاق گاز آریستون نیازمند به افراد متخصص  میشوید و با تماس با ما از نگرانی نجات خواهید یافت و برایتان در کمترین زمان ممکن مشکل اجاق گاز آریستون شما را برطرف خواهیم کرد.

تعمیر اجاق گاز آریستون

تعمیر اجاق گاز آریستون

به نکاتی در مورد نگهداری دستگاه اجاق گاز آریستون باید توجه داشته باشید، مانند:

هیچ گاه اجاق گاز را در فضاهای کوچک و دربسته نصب نکنید، در مسیر وزش باد نباشد، در قسمت اتصال شیلنگ گاز باید از بست مطمئنی استفاده کرد واز نشتی گاز جلوگیری کرد، شیلنگ نباید زیاد طولانی باشد، باید از سر رفتن غذا بر روی اجاق گاز جلوگیری کرد،از جسم سخت برای تمیز کردن صفحه ی اجاق گاز خود اجتناب کنید.

برق داشتن بدنه اجاق گاز

گاهی ممکن است که اجاق گاز شما دارای مشکلاتی نظیر برق گرفتگی در بدنه ی دستگاه اجاق گاز باشد، اگر در مواقعی دچار این مشکل برق گرفتگی شدید حتماً باید با متخصصان تعمیراجاق گاز آریستون تماس بگیرید و از آنها برای حل مشکل کمک بخواهید، در این زمان هرگز با دست خیس به بدنه ی اجاق گاز آریستون نزنید، بسیار خطر دارد.

خراب شدن فندک اجاق گاز

اگر فندک اجاق گاز شما خراب شد احتمال این خرابی برای اشکال در ترانس برق و یا قطعی در سیم و یا شکستگی چینی جرقه و یا خرابی کلید آن باشد واین مشکل را شما خود نمی توانید به حل کنید باید از تکنسین های امداد من برای تعمیراجاق گاز آریستون بخواهید تا برا برطرف کردن آن اقدام کنند.

زرد رنگ بودن شعله اجاق گاز

در زمانی که از اجاق گاز آریستون استفاده می کنید رنگ شعله های آن در حالت عادی باید به رنگ آبی باشد، اگر رنگ آن زرد رنگ بشود و یا حد شعله ها بسیار کم باشد، این نشان دهنده ی اشکال در اجاق گاز شما می باشد، در ابتدا باید پیلوت ها را بررسی کرد و سر مشعل ها را بازرسی نموده و بعد با آب تمییز کرده و چربی ها و رسوبات  و گرد و غبار حاصله از گذشت زمان را از روی آن پاک نمود و از بزرگ کردن سوراخ های مشعل اجتناب کنید.

تعمیر اجاق گاز آریستون

تعمیر اجاق گاز آریستون

پخش نشدن حرارت شعله های اجاق گاز

در صورت پخش نشدن حرارت شعله های اجاق گاز آریستون این را بدانید که علت خراب شدن ژیگلور است که وظیفه ی آن رساندن گاز است که اگر نتواند کار را به خوبی انجام دهد اختلال در تنظیم هوا به وجود آمده و اجاق گاز شما نمی تواند حرارت مناسبی را داشته باشد و برای برطرف کردن این مشکل باید این قطعه را تعمیر و یا تعویض انجام دهید.

خاموش شدن ناگهانی پیلوت اجاق گاز

گاهی احتمال دارد که شما در حین استفاده از اجاق گاز با مشکلی مواجه بشوید که پیلوت اجاق گاز شما خاموش بشود که جای نگرانی ندارد، احتمال دارد در اثر ورود هوای غیر استاندارد به قسمت مخلوط کن گاز باشد که این اختلال در شبکه را به وجود آورده است و برای رفع این مشکل باید صفحه ی محفظه گاز را به مقدار کمی ببندید تا مشکل برطرف بشود.

اگر در اجاق گاز شما نسبت هوا و گاز به هم بخورد ومیزان گاز وارد شده بیشتر ازهوا باشد باعث شده که شعله ی گاز دود بکند و در این زمان باید نسبت این دو را باهم میزان کرد تا مشکل برطرف بشود.

کم بودن شعله ی گاز

دلیل کم بودن شعله ی گاز مسدود شدن پیلوت می باشد  و شعله بسیار کم است و به خوبی کار نمیکند، گاهی هم شعله هایی که دارای کیفیت پایینی هستند به دلیل گاز رسانی کم به آنهاست که شما باید شاتر هوا را بررسی کنید و مشکل اصلی را بیابید و این کار باید توسط تکنسین های تعمیراجاق گاز آریستون انجام شود.

دیر روشن شدن شعله

اگر زمان زیادی را باید بگذرونید تا شعله ی اجاق گاز را روشن کنید بدانید که ترموکوبل و سیم ها دارای مشکل شده اند که باید آن را بررسی کرد تا متخصصین با مهارت در جریان این مشکل باشند و بتوانند برطرف کنند، ترموکوبل از یک طرف ورود گاز و از طرف دیگر با شعله ی گاز در ارتباط است و اگر این قطعه دچار ایرادی بشود در قسمت فر اجاق گاز مشکل پیش می آید و این مورد فر اجاق گاز به دمای اصلی رسیده و دیگر مشعل قدرت روشن ماندن ندارد و برای همین ایراد زود خاموش شده است.

زمانی که حد شعله ی اجاق گاز آریستون شما زیاد است مشکل در مقدار گاز است که به نسبت هوا در حد تناسب نیست و بیش از حد مجاز است که برای رفع این عیب دستگاه باید گاز و هوا را کم کرد.

تعمیر اجاق گاز آریستون

تعمیر اجاق گاز آریستون

روشن نشدن شعله اجاق گاز

اگر شعله های اجاق گاز آریستون مشکل پیدا کند و روشن نشود باید شما سوراخ های پیلوت را چک کرده زیرا ممکن است که در زمان های قبل بر اثر سر رفتن غذا بر روی مشعل باعث بسته شدن سوراخ ها شده باشد و همین امر دلیلی برای روشن نشدن شعله ها بشود و در کنار مشعل ها ماژول برای روشن کردن شعله ها قرار دارد که اگر این قطعه هم خراب بشود درهدایت شعله و گاز مشکلاتی پیش میآید که خود دلیلی بر عدم روشن شدن شعله می شود و باید بررسی شود این کار باید توسط تکنسین های تعمیراجاق گاز آریستون انجام شود.

تعمیر اجاق گاز آریستون در تهران

در زمانی که هر یک از مشکلات بیان شده و یا هر گونه مشکل دیگر برای اجاق گاز آریستون شما پیش آمد اصلاً نگران نباشید؛ ما با داشتن کادر مجرب و متخصصین فوق العاده ماهر و با تجربه که با داشتن مهارت کافی و سرعت عمل بالا می توانند در کمترین زمان ممکن مشکل اجاق گاز را برطرف نموده و اگر نیازمند تعمیرات باشد فوری انجام داده و یا اگر نیازمند تعویض قطعه ای از اجاق گاز باشد آن برایتان انجام میدهند فقط کافی است شما با ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *