چرا اجاق گاز جرقه نمی زند❓دلایل رخ دادن این اتفاق چیست❓✔️

دلایل اینکه چرا اجاق گاز جرقه نمی زند چیست؟

در این مقاله می خواهیم در رابطه با این موضوع که چرا اجاق گاز جرقه نمی زند توضیحاتی بدهیم، دلایل بسیار زیادی و مختلفی وجود دارد که باعث رخ دادن این اتفاق می شود، در این هنگام شما می توانید با متخصصان امداد من برای تعمیر اجاق گاز خود تماس حاصل نمایید.

در پایان این مقاله خواهید آموخت که چرا اجاق گاز جرقه نمی زند و می توانید دلایل رخ دادن این مشکل را بدانید و مانند یک متخصص تعمیر اجاق گاز خود را انجام دهید.

چرا اجاق گاز جرقه نمی زند

چرا اجاق گاز جرقه نمی زند

چرا اجاق گاز جرقه نمی زند و فندک کار نمی کند؟

این اتفاق می تواند در انواع مختلفی از اجاق گاز ها مانند اجاق گاز رومیزی، توکار یا صفحه ای و مبله ایجاد شود؛ بیشتر اوقات می توانید با انجام راهکار های ساده ای این مشکل را برطرف کنید؛ اما در برخی از مواقع ممکن است مشکل جدی باشد و شما به یک تعمیر کار خوب برای تعمیر اجاق گازتان نیاز داشته باشد.

ولی چرا اجاق گاز جرقه نمی زند و علت آن چیست؛ در ادامه این مطلب در مورد آن حرف می زنیم و نحوه تعمیر آن را ذکر می کنیم.

مواردی که باعث رخ دادن این اتفاق می شود؟

  • روشن بودن قفل فندک
  • خیس بودن مشعل ها
  • کثیف بودن مشعل ها

یکی از دلایل اینکه چرا اجاق گاز جرقه نمی زند فعال بودن قفل فندک می باشد.

قفل فندک وسیله ای بسیار ایمن برای اجاق گاز ها می باشد؛ این وسیله باعث می شود اجاق گاز برای کودکان خطر زیادی نداشته باشد، در صورتی که قفل فندک اجاق گاز فعال باشد دیگر نمی توانید از فندک برای روشن کردن شعله ها استفاده نمایید و برای رفع این ایراد تنها کافی است 3 تا 4 ثانیه انگشت خود را روی قفل فندک باقی نگه دارید به همین راحتی این مشکل را برطرف خواهید نمود.

یکی دیگر از علت های اینکه چرا اجاق گاز جرقه نمی زند مرطوب بودن بودن مشعل یا سرشعله ها می باشد.

شستن مداوم روی اجاق گاز ممکن است باعث مرطوب شدن مشعل ها شود و باعث شود فندک ها کار نکنند در این حالت باید مشعل ها را بررسی کنید تا مرطوب نباشند؛ ممکن است آب روی گاز جمع شده باشد که باشد آن را کاملا خشک کنید و سپس از فندک استفاده کنید.

از دلایل دیگر اینکه چرا اجاق گاز جرقه نمی زند مسدود بودن سرشعله ها می باشد.

جمع شدن چربی و یا باقی مانده مواد غذایی بر روی سر شعله ها باعث مسدود شدن سر شعله ها می شود؛ بنابراین به علت بسته شدن منافذ، فندک جرقه می زند اما گاز روشن نمی شود.

چرا اجاق گاز جرقه نمی زند

چرا اجاق گاز جرقه نمی زند

دلیل کار نکردن فندک اجاق گاز

در هنگامی فندک اجاق گاز کار نمی کند و جرقه نمی زند باید دلیل آن را پیدا کرد و این باید توسط متخصص نصب و تعمیر صورت پذیرد؛ باید از این موضوع مطمئن شوید که اجاق گاز به شیر گاز وصل است یا خیر.

اگر اجاق گاز به شیر گاز آشپزخانه متصل شده و گاز هم باز است ولی هنوز شعله روشن نمی شود، این موارد را بررسی کنید: 

نیم سوز شدن فندک علت جرقه نزدن

این مشکل در رنگ جرقه های فندک نمایان می شود؛ نارنجی یا زرد شدن رنگ جرقه می توان نیم سوز شدن فندک را نشان دهد، در این مواقع نیز نیاز دارید تا فندک را تعویض نمایید.

خراب شدن فندک علت جرقه نزدن

از کار افتادگی فندک اتوماتیک یا غیر اتوماتیک اجاق گاز نیز می تواند علت جرقه نزدن اجاق گاز باشد در این حالت باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید؛ البته برای تعویض فندک باید از تعمیرکار حرفه ای برای این کار استفاده نمایید، همچنین خود دستگاه فندک را نیز چک کنید تا نسوخته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *