آموزش تعمیر آبگرمکن✅تعمیرات آبگرمکن در تهران

آموزش تعمیر آبگرمکن در با امداد من

آبگرمکن دستگاهی است که آب گرم خانه ها و ساختمان را فراهم می کند، در مصارف خانگی از آب گرم شده اغلب برای شستن ظروف و پوشاک، استحمام، پخت غذا و گرم کردن محیط منزل استفاده می‌شود؛ البته تمامی لوازم های خانگی ممکن است روزی خراب شوند و به تعمیر نیاز داشته باشد زیرا با گذشت و طی استفاده طولانی مدت دستگاه دچار استهلاک می شود و خراب می شود؛ که ما قصد داریم در این مقاله در رابطه با آموزش تعمیر آبگرمکن و تعمیر آبگرمکن بپردازیم.

آموزش تعمیر آبگرمکن با امداد من

آموزش تعمیر آبگرمکن با امداد من

آبگرمکن

در مصارف صنعتی بیشتر از آبگرمکن ‌هایی استفاده می شود که توان تولید بخار داغ  را داشته باشد؛ آبگرمکن ها با تبدیل آب سرد به آب گرم نیاز های ما را برطرف نموده است و باعث راحتی ما در خانه هامان شده است.

تصور کنید بعد از یک روز خسته کنید و به خانه می آیید و می خواهید دوش آب گرم بگیرید تا خستگیتان کم تر شود یک دفعه با گرم نشدن آب مواجه می شود و با مشکلی رو به رو می شوید، این خیلی آزار دهنده است و باعث پریشانی شما می شود.

در این مواقع باید برای تعمیر آن اقدام نمایید، قطعا شما برای تعمیر آن تخصص و دانشی ندارید پس باید با یک متخصص و تکنسین تماس بگیرید و از آن برای تعمیر و سرویس آبگرمکن خود در محل کمک بخواهید و به آموزش تعمیر آبگرمکن توجه کنید؛ آبگرمکن به یکی از تجهیزات ضروری زندگی ما تبدیل ‌شده و تعمیر آن باید با دقت و سرعت بیشتری انجام شود.

مشکلات متداول آبگرمکن ها

 • نشتی آب از آبگرمکن
 • کاهش فشار آب
 • روشن نشدن آبگرمکن
 • گرم کردن بیش از حد آب
 • خاموش شدن ناگهانی آبگرمکن
 • گرم نکردن آبگرمکن
 • و…
آموزش تعمیر آبگرمکن با امداد من

آموزش تعمیر آبگرمکن با امداد من

روشن نشدن آبگرمکن

برای یافتن علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری این موضوع را بدانید در صورتیکه دستگاه را بررسی کرده اید و مشکل قطعه ای خاصی مشاهده نکردید می بایست دستگاه را ریست نمایید، عوارض پیدایش این نقص‌ را غالباً به دو مدل تقسیم می کنیم، اولین مورد اینکه ترموستات مسئول در اختیار گرفتن دمای جریان آب بوده و به طور معمول بر روی آبگرمکن قابل مشاهده است، یکی دیگر از موارد مهمی که هر فرد تعمیرکار می بایست آن را اتخاذ نماید، چک کردن گاز یا برق متصل به آبگرمکن است که قطعی نداشته باشد، اما اگر مشکل از این موارد گفته شده نبود حتماً کار را به یک متخصص تعمیر آبگرمکن بسپارید و به آموزش تعمیر آبگرمکن توجه کنید.

آبگرمکن کار می کند ولی دما افزایش پیدا نمی کند.

در این صورت یا مشعل تنظیم نیست یا دیگ آبگرمکن کثیف است، اگر پس از این بررسی باز هم مشکل وجود داشت باید به سراغ یونهای تشخیص مشعل و جرقه زن بروید، پس از رعایت این موارد، در صورت عدم رفع ایراد برای بررسی و تعمیر آبگرمکن از تکنسین های ماهر امداد من کمک بگیرید و به آموزش تعمیر آبگرمکن توجه کنید.

آموزش تعمیر آبگرمکن با امداد من

آموزش تعمیر آبگرمکن با امداد من

سرد و گرم شدن آب آبگرمکن

 1. گرفتن رسوب در مبدل سرد و گرم شدن آب آبگرمکن: بیشترین علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن این می باشد که با گذشت زمان و استفاده زیاد از آن مبدل صفحه ای دچار جرم گرفتگی می شود و در این صورت باید با اسید شسته شود.
 2. وجود نوسان در فشار آب ورودی: نوسان آب باعث می شود آب ورودی از آبگرمکن سرد و گرم شود، در برخی از موارد پمپ تنظیم نیست و آب ساختمان نوسان زیادی دارد و سرد و گرم می شود.
 3. فلوسوئیچ خراب می باشد: بعضی مواقع وقتی آب گرم را باز می کنیم آب به خوبی گرم می شود ولی هنگامی که آب سرد را باز می کنیم که گرمای آب را تنظیم کنیم آب کامل سرد می شود و هنگامی که این اتفاق مدام تکرار می شود باعث سرد و گرم شدن آب آبگرمکن می شود و فلوسوئیچ خراب شده است.
 4. فشار آب خیلی کم می باشد: بعضی مواقع آب ورودی آبگرمکن بسیار کم می باشد و همین دلیل فشار آب بالا می رود و ترمیستور آب گرم سریع دستور قطعه شعله را می دهد و اگر زیاد تکرار شود باعث سرد و گرم شدن آب آبگرمکن می شود.
 5. پمپ ضعیف: هنگامی که پمپ ضعیف شود آب آبگرمکن سرد و گرم می شود، البته باید توجه داشته باشید که این مشکل برای آبگرمکن های دو مبدله ایجاد می شود.
 6. خراب شدن سنسور فن: اگر پرشور فن قطع و وصل شود این را نشان می دهد که پرشر فن خراب می باشد، پرشر فن ابتدا درست کار می کند و هنگامی که شعله بیشتر می شود سنسور فن آن را قطع می کند و اگر این روند ادامه پیدا کند باعث سرد و گرم شدن آب آبگرمکن می شود.
 7. خرابی سنسور آب گرم مصرفی: این اتفاق اگر ایجاد شود و سنسور خراب باشد به آبگرمکن دستور قطع را می دهد و این روند اگر ادامه داشته باشد باعث سرد و گرم شدن آب مصرفی می شود.
 8. اگر آب آبگرمکن خیلی زود گرم می شود و دمای آن به 60 درجه می رسد و بعد آبگرمکن خاموش می شود: دلیل این اتفاق بلند بودن شعله آبگرمکن می باشد که باشد کوتاه شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *