تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو در چیست❓💡

تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو در چه چیزی میباشد؟

امروز در بسیاری از منازل و آشپزخانه ها از وسایل برقی زیاد استفاده می کنند که از جمله آن ها مایکروفر، سولاردام و مایکروویو می باشد که این سه وسیله کار گرم کردن و پختن غذا را انجام می دهند که عملکردشان با هم متفاوت می باشد، در این مطلب می خواهیم به تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو و تعمیر لوازم خانگی بپردازیم.

مایکروویو چیست؟

در مایکروویو قطعه ای به نام مگنترون قرار دارد که که قسمت کارش به گونه ای می باشد که امواجی ایجاد می کند که این امواج به دیواره های فلزی مایکروویو شما برخورد می کند، دیواره ها که به صورت فلزی هستند امواج را منعکس می کنند و امواجی که منعکس شده اند بر روی مواد غذایی که داخل مایکروویو قرار دارد می شیند.

این امواج به دلیل فرکانس بالا باعث می شود مولکول های غذا و آب جنبش پیدا کنند و گرما ایجاد می شود، در مایکروویو گرما ابتدا از داخل مواد غذایی تولید می شود و باعث پخته شدن غذا می شود.

این امواج دارای اشعه میکرو، امواج الکترو، اشعه ایکس و… می باشد که نوسان بسیار بالایی دارد که برای انسان بسیار مضر می باشد.

این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که هنگامی که درب مایکروویو بسته می باشد امواج تولید می شود و وقتی درب باز شود امواج متوقف می شود.

تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو

تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو

مایکروفر چیست؟

مایکروفر به وسیله یک مگنترون و المنت کار می کند و از آن برای پخت غذا و گرم کردن استفاده می شود، در مایکروفر غذا به طور کامل پخته می شود و ویتامین ها و مواد مغذی غذا از بین نمی رود و غذا تمام خاصیت خود را نگه می دارد؛ در این وسیله غذا در حال پخت میکروب زدایی می شود و غذا به سرعت پخته می شود.

مایکروفر طوری طراحی شده است که با کلید های آن می توانید پخت غذا را به هر روشی که می خواهید انتخاب کنید، شما می توانید انتخاب کنید که غذا با اشعه یا المنت و یا با هر دور پخته شود.

مایکروفر دارای المنت می باشد و بسیار کار آمد است زیرا می توانید انواع مدل های پخت را داشته باشید.

تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو

تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو

سولاردام چیست؟

سولاردام به گونه ای طراحی شده است از فناوری مایکروویو و امواج گرمایش نوری استفاده می کند، این امواج گرمایشی نوعی المنت نوری می باشد که گرم و نفوذ بیشتری تولید می کند.

در سولاردام امواج گرمایشی نورانی از پایین به مواد غذایی می تابد که در اتین حالت غذا از پایین هم پخته می شود، به دلیل شکل چهار گوشه این دستگاه امواج گرمایی بهتر بر روی غذا منعکس می شود.

تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو

تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو

تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو

پس متوجه شدیم که تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو این است که در مایکروویو فقط از اشعه برای پخت و پز و گرم کردن مواد غذایی استفاده می شود ولی در مایکروفر هم از اشعه و هم از المنت استفاده می شود که کارایی بالاتری دارد و سولاردام از ترکیب امواج مایکروویو و امواج گرمایشی نور استفاده می کند و سرعت پخت آن بیشتر از مایکروویو و مایکروفر می باشد؛

سرعت پخت غذا موجب می شود که مواد غذی غذا بیشتر حفظ شود و غذا سالم تر خوشمزه تر باشد.

در این مطلب شما با تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو آشنا شدید و به این پی بردید که کدام یک از این دستگاه ها کارآمد تر و بهتر می باشد، تفاوت بین مایکروفر و سولاردام و مایکروویو از نظر جزئی بسیار زیاد می باشد و هر یک به طور خاصی که طراحی شده اند کار می کنند و عمل پخت غذا را انجام می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *