تعمیر اجاق گاز سینجر🔶🔸تعمیرات اجاق گاز در تهران

تعمیر اجاق گاز سینجر

اجاق گاز هم یکی دیگر از وسایل ضروری در آشپزخانه می باشد و در دنیای امروز کار پخت و پز با این دستگاه انجام می شود و در صورت  بروز مشکل برای این سیستم کار آشپزی مختل می شود؛ در این مطلب قصد داری در رابطه با تعمیر اجاق گاز و تعمیر اجاق گاز سینجر توضیحاتی را بدهیم.

تعمیر اجاق گاز سینجر

تعمیر اجاق گاز سینجر

اجاق گاز سینجر

یکی از مشکلات افراد جا به کردن گاز سینجر است که به دلیل سنگینی کار را برای افراد سخت  میکند، به همین دلیل هر وقت که مشکلی برای اجاق گاز آنها بیافتد دوست دارند که در ابتدا دستگاه اجاق گاز خود را بتوانند در محل تعمیر کنند و نیازی به جا به جایی نداشته باشند و بهتر است بدانید که برای کمتر شدن هزینه ها در زمان خرابی اجاق گاز به تعمیر آن می پردازیم نه به تعویض آن.

ممکن است با گذشت زمان اجاق گاز شما دچار استهلاک شود و به تعمیر نیاز داشته باشد که با در اسرع وقت تعمیر شود.

از مشکلات رایجی که برای اجاق گاز سینجر شما ممکن است ایجاد شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خاموش شدن ناگهانی اجاق گاز سینجر

اگر اجاق گاز سینجر شما بعد از روشن کردن پس از گذشت زمانی دوباره خاموش شد احتمالاً اشکال در ترموکوپل گاز است که این قسمت از دستگاه دچار مشکل شده است، در زمان خرابی این قسمت از دستگاه باید این قطعه تعویض شود که بهترین کار است و برای این کار باید با متخصصان تعمیر اجاق گاز سینجر تماس بگیرید.

یکسان نبودن شعله اجاق گاز

اگر در زمانی متوجه شدید که شعله های اجاق گاز یکسان نیست خیلی نگران نباشید مشکل بزرگی نیست، این مشکل بخاطر تجمع چربی  و یا خیس بودن شعله ی اجاق گاز شماست و با پاک کردن و تمییز نمودن آن قطعه می توانید سر شعله را درست کنید تا به خوبی شعله داشته باشد.

روشن نشدن شعله اجاق گاز

یکی دیگر از مشکلات رایج در اجاق گاز سینجر روشن نشدن شعله هاست که در ابتدا باید از ورود گاز شهری به داخل اجاق گاز مطمئن شد اگر گاز در داخل اجاق گاز جریان داشت ولی اجاق روشن نمی شد باید با متخصصان تعمیر اجاق گاز سینجر تماس بگیرید.

گاهی ممکن است که در زمان روشن شدن اجاق گاز سرو صدایی ناهنجار شنیده بشود که این به دلیل وجود هوا بیش از حد و یا گاز بیش از حد در مشعل باشد که برای رفع این مشکل باید شاتر هوا را کنترل کرد و در صورت داشتن ایراد آن را بررسی کرد.

دود کردن اجاق گاز

یکی دیگر از پر خطرترین مشکل اجاق گاز که باید خیلی فوری برطرف بشود داشتن دود است که احتمال وقوع آتش سوزی می باشد، ولی اگر اجاق گاز سینجر خود را به تازگی از بازار خریداری کرده اید حس کردید که بوی دود می دهد، اگر به مقدار کم باشد مشکلی ندارد طبیعی است ولی به مقدار بیشتر باعث خطر خواهد بود ولی گاهی این مشکل برای گازهای قدیمی هم پیش می آید که دلیلش وجود چربی و روغن هایی که بر روی دیواره ی اجاق گاز می باشد که اگر فقط همین دلیلش باشد باید اجاق گاز را تمیز کنید.

حرارت و شعله های اجاق گاز سینجر شما باید همیشه به رنگ آبی باشد و ارتفاع آن در حدود 20 میلیمتر، ولی اگر اینطور نباشد حتماً با آچار مخصوص مهره ی تنظیم کننده گاز را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید تا جریان گاز را زیاد کنیدو در صورت خواستن کم کردن شعله در جهت عکس بچرخانید.

تعمیر اجاق گاز سینجر

تعمیر اجاق گاز سینجر

نکاتی در مورد نگهداری از اجاق گاز

اجاق گاز هم مانند دیگر وسایل نیازمند سرویس های دوره ایی است و باید به آن رسیدگی بشود،از قرار دادن اجاق گاز در مسیر باد اجتناب کنید،طول شیلنگ آن نباید زیاد باشد، از سر رفتن غذا بر روی گاز خود داری کنید،برای اتصال شیلنگ از بست حتماً استفاده کنید و در زمان شستشواز سیم ظرفشویی استفاده نشود، بهتر است از پارچه ی نم دار و مواد شوینده استفاده کرد و بعد از اتمام کار آن را کاملاً خشک کنید.

اجاق گاز به دلیل اینکه از پرخطرترین وسایل آشپزخانه محسوب می شود در صورت بروز هر گونه مشکل باید با افراد مجرب و متخصص برای رفع ایراد اجاق گاز خود اقدام کنید و افرادی  به اجاق گاز سینجر آشنایی دارند مشکلات و معایب این دستگاه را به خوبی آگاهی دارند و از کسانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند کمک بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *