چگونه جا پودری لباسشویی را تمیز کنیم❓🌟

چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم و آن را تمیز کنیم؟

در ماشین لباسشویی محفظه طراحی شده است که در آن باید پودر، مایع نرم کننده و دیگر مواد شوینده که البته مخصوص ماشین لباسشویی باشد و به آن آسیبی وارد نکند ریخت، البته چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم هم بسیار مهم می باشد و چنانچه لباسشویی شما به تعمیر نیاز داشت برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

به این محفظه ی ماشین لباسشویی جا پودری گفته میشود، جا پودری یکی از قسمت های اصلی این دستگاه است که به نحوی یکی از عناصر شست و شو محسوب میشود، معمولاً جاپودری های لباسشویی های مختلف از سه یا چهار قسمت تشکیل شده اند.

چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم بسیار ساده است اما به دلیل این که طراحی ماشین لباسشویی ها امروزی به کل تغییر کرده اند و دیگر کمتر کسی از آنها استفاده میکند موجب شده اند که تشخیص دادن ریختن هر ماده شوینده سخت باشد و گیج ککنده به نظر بیاید.

چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم

چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم

چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم؟

استفاده از جا پودری حدوداً در تمامی برند ها مانند هم است و معمولاً فرق خاصی با هم ندارند، درست استفاده کردن و درست پ کردن جا پودری بسیار نکته مهمی است، استفاده درست به این معنی است که بدانیم که یک ماده شوینده را در کدام قسمت و به چه مقداری بریزیم و این که بدانیم محفظه بالایی ماشین لباسشویی یا همان جا پودری را چه زمانی تمیز کنیم.

تمیز کردن محفظه و یا جا پودری نقش بسیار مهمی در کیفیت شست و شو و همچنین عمر دستگاه دارد که باید بسیار به آن توجه کنید، در ادامه مطلب درباره نحوه شست و شو جا پودری برایتان خواهیم گفت.

به طور معمول بیشتر افراد از پودر شوینده یا پودر ماشین لباسشویی برای شست و شوی لباس های خود استفاده میکنند، نحوه ریختن پودر در شست و شو تاثیر بسیاری دارد، پودر شوینده را باید در بخش اصلی جا پودری و یا بخشی که مربوط به پیش شست و شو یا آبکشی است بریزید، بخش اصلی جا پودری معمولاً از تمامی بخش ها بزرگ تر اسات که با علامت|| نشان داده میشود و بخش پیش شست و شو با علامت | نشان داده می شود.

نکاتی برای شست و شو با پودر و ریختن پودر در محفظه

  • پودر را به هیچ عنوان داخل دیگ ماشین لباسشویی نریزید.
  • برای شستن پارچه ها و الیافی مانند پرده های توری از پودر کمتری استفاده کنید.
  • اگر میخواهید یک شست و شوی عادی داشته باشید، فقط بخش اصلی جا پودری را پر کنید.
  • میزان پودری که داخل دستگاه می ریزید باید به اندازه میزان کثیفی و اندازه لباس ها و همچنین طول برنامه شست و شو ماشین لباسشویی بستگی دارد.
  • هنگامی که لباس ها خیلی کثیف هستند، بخش اصلی را بیش از حد اندازه توصیه شده پر نکنید و در این مواقع بخش پیش شست و شو و یا آبکشی را پر کنید.

ریختن مایع شستشو در جاپودری لباسشویی

چند سالی است که به جای پودر های شست و شو از مایع های لباسشویی استفاده میکنند و چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم مهم می باشد، مایع لباسشویی را میتوانید در جا پودری با قرار دادن شاسی مخصوص پلاستیکی در داخل بخش اصلی که پودر در آن ریخته میشود بریزید، یعنی دقیقاً همان جایی که پودر را میریزید.

چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم

چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم

ریختن نرم کننده در جاپودری لباسشویی

برای پر کردن و ریختن مایع نرم کننده، دقت داشته باشید که به اندازه معین شده که در جا پودری مشخص شده است آن را پر کنید، این بخش معمولاً با عبارت Softener و یا علامت (*) نشان داده میشود، در بسیاری از ماشین لباسشویی ها برای سفید کننده و یا مشکین تاژ ها هم بخش جداگانه قرار دارد.

چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم

چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم

نحوه خارج کردن جا پودری

برای خاج کردن جا پودری از ماشین لباسشویی بهترین کار این است که از دفترچه راهنما آن کمک بگیرید اما در صورتی که این دفترچه را ندارید در برخی از مدل های ماشین لباسشویی، جا پودری ها یک اهرم قرار دارد که با بیرون کشیدن جا پودری میتوانید آن را مشاهده کنید، برای خارج کردن جا پودری آن را تا انتها به بیرون بکشید و بعد اهرم را فشار دهید تا بتوانید جا پودری را خارج کنید.

در بعضی دیگر از مدل های ماشین لباسشویی، جا پودری ها با یک سری خار های ریز نگهداری میشوند که میتوانید با سرعت و بالا گرفتن و کشید، جا پودری را از جای خود خارج کنید، سعی کنید که در کنار سرعتتان، دقت نیز داشته باشید به دلیل این که دقت نکردن در این زمینه منجرب شکستن جا پودری می شود.

کارهایی که انجام می شود باید اصولی باشد و باید بلد باشیم که چگونه در جا پودری لباسشویی پودر بریزیم و آن را تمیز کنیم.

متخصصان ما برای خدمت رسانی و راهنمایی شما آماده هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *