دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی چیست؟

علت آبگیری نکرن ماشین ظرفشویی

امروزه ماشین ظرفشویی زندگی ما انسان ها را آسان کرده و به ما در شستن ظرف ها کمک می کند، اما اگر با مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی مواجه شویم و دستگاه به درستی کار نکند دچار مشکل در کار ها می شویم، شاید برایتان اتفاق افتاده باشد بعد از شستن ظروف باز هم کثیفی در آن ها دیده می شود که این مسئله بسیار آزار دهنده و نا خوشایند می باشد اما هنگامی که از این دستگاه استفاده می کنید با خیال آسوده به کار های دیگرتان میرسید.

ما در این مطلب قصد داریم دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی را بگوییم و به راه حل های این مشکل بپردازیم با ما همراه باشید، مواردی است که باعث می شود ماشین ظرفشویی آبگیری نکند و هنگامی که این اتفاق رخ می دهد باید علت را پیدا کرده و تشخیص دهید و سپس برای تعمیر ماشین ظرفشویی اقدام نمایید.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی و دلایل آن

خرابی شیلنگ و شیر تامین کننده آب ماشین ظرفشویی

از مهم ترین علت هایی که میتوان به آن اشاره کرد خرابی شیلنگ ها و شیر دستگاه می باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد، در زیر سینک و کنار آن معمولاً لوله و شیلنگ هایی وجود دارد که به ماشین ظرفشویی متصل می شود و یک شیر کنترل آب هم نیز دارد که این شیر و شیلنگ ها وظیفه دارند که آب ماشین ظرفشویی را تامین کند، اگر ماشین ظرفشویی آبگیری نکند باید شیلنگ ها و بررسی شود که مسدود نباشند یا دچار خرابی نشده باشد و از درستی شیر تامین آب هم اطمینان حاصل نمایید.

برای بررسی این مشکل باید از یک متخصص کمک بگیرید تا مبدا مشکل را پیدا کند و آن را حل کند.

ایراد داشتن سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی دارای یا سوئیچ قفل می باشد که باز بودن در را تشخیص می دهد، هنگامی که درب قفل نباشد دستگاه شروع به کار نمی کند، در مواقعی که سوئیچ قفل درب خراب باشد ممکن است در بسته باشد اما تشخیص دهد که درب باز است و همین یکی از دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی می باشد.

محل قرار گیری سوئیچ قفل در پشت پنل داخلی درب می باشد، برای بررسی سوئیچ قفل درب می توانید از یک مولتی متر کمک بگیرید که اگر دچار ایرادی باشد برای تعمیر یا تعویض آن اقدام نمایید.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

خراب بودن تایمر یا برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

تایمر یا برد وظیفه ارتباط بین بخش های مختلف را دارد و ارسال دستور شروع به کار هر بخش را می هد و بر عهده دارد، اگر مشکل داشته باشد امکان دارد بعضی از قطعات مثل شیر برقی، سوئیچ قفل درب و سوئیچ شناور جریان برق به آن ها نرسد و از کار بیوفتند.

احتمال خرابی برد برای آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بسیار کم می باشد پس باید موارد دیگر را بررسی کنید اگر آن ها ایراد نداشتند در آخر برد الکتریکی را بررسی کنید و اگر مشکلی داشت با تعویض آن مشکل برطرف می شود.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی به علت ایراد داشتن شناور ماشین ظرفشویی

برای اینکه ماشین ظرفشویی عملکرد خوبی داشته باشد باید آب به اندازه کافی در آن پر شود و این کار را شناور ماشین ظرفشویی انجام می دهد و اگر در این هنگام شما متوجه شدید که آب بیش از اندازه وارد دستگاه شده است باید شناور ماشین ظرفشویی و کلید های شناور را چک کنید، زیرا اگر این قطعه خراب باشد باعث می شود آب بیش از حد خارج شود و این کار باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

خراب بودن اجزای داخلی ماشین ظرفشویی

ممکن است دلیل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بخاطر ایراد داشتن اجزای داخلی باشد که اجزای داخلی شامل لوله گردش آب، کفشک لرزه گیر، پمپ تخلیه تیغه و… می باشد که هنگام خرابی باید توسط یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای و ماهر تعمیر شود تا مشکل از بین برود.

تعمیری که انجام می شود باید با مهارت و دانش کافی انجام شود زیرا باید عیب یابی به درستی و به صورت دقیق انجام شود تا تعمیر آن صورت پذیرد.

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی و تعمیرگاه آن

مجموعه ما خدمات و تعمیراتی با کیفیت به شما عزیزان ارائه می کنند تا رضایت مشتریان را به خود جلب کنند.

هنگامی که به آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی بر خوردید با آی امداد تماس بگیرید تا تکنسین های ما با تجربه بسیار بالایشان دستگاه شما را به درستی و در کمترین زمان ممکن برایتان تعمیر کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *