دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج چیست❓💡

دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج چیست؟

دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج، یکی از مشکلات جدی و قابل توجه پکیج به شمار می رود، استشمام بوی گاز و دود و سوختگی از پکیج است؛ در این مطلب میخواهیم به دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج  و تعمیر پکیج بپردازیم؛

مواردی که بیان خواهد شد، راهکارهای رفع این مشکلات می باشد، اما در صورتی که دانش و تخصصی برای انجام تعمیرات پکیج ندارید، به هیچ وجه اقدام به انجام کار تعمیراتی بر روی دستگاه ننمایید، زیرا پکیج دستگاه گازسوز حساسی است که دارای خطرات جانی برای افراد بدون تجربه می باشد.

فرقی ندارد که پکیج را در منزل و یا محیط خارجی مانند بالکن نصب کرده اید ممکن است در هنگام بررسی هفتگی حس کنید در همان نواحی بوی گاز یا سوختگی یا حتی بوی دود می آیدکه این موضوع اصلا جای نگرانی ندارد.

دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج

دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج

دلایل بوی گاز پکیج

قطعاً ترسناک ‌ترین بویی که تا به حال حس کرده اید بوی گاز است، آنهم از پکیج که سیستمی است پیچیده که با سه انرژی برق، آب و گاز همزمان در حال کار کردن است.

معمولا پکیج های امروزی سیستمی پیشرفته دارند و دارای سنسور ها و سیستم هوسمندی هستند که در هنگام بروز هر مشکلی و نشتی گاز بلافاصله سیستم این مشکل را تشخیص می دهد و سنسور ها برای جلوگیری از گاز گرفتگی و ایمنی پکیج را خاموش می کند؛ البته یکی از دلایل خاموش شدن پکیج و روشن نشدن و دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج از نشت گاز می باشد.

  • نشت گاز پکیج از شلنگ و اتصالات

یکی از دلایلی که باعث ایجاد نشتی گاز از پکیج می شود، ایراد در شلنگ و اتطصالات متصل به لوله گاز و پکیج می باشد، معمولا در اثر پیچ خوردگی و با گذشت زمان، ترک و سوراخ های ریز در شلنگ گاز پکیج به وجود می آید و سبب نشت گاز از پکیج می شود.

  • نشت گاز پکیج از شیر برقی

یکی دیگر از دلایل بودی گاز خرابی شیر برقی و یا بهم خوردن تنظیمات فشاری آن می باشد، بررسی این قطعه باید توسط فردی متخصص انجام شود؛ شیر برقی در پکیج برای تنظیم فشار گاز پکیج برای سوختن در مشعل می باشد.

دلایل بوی دود از پکیج

هنگامی که بوی دود از پکیجتان را استشمام می کنید می تواند به دو دلیل باشد، که یکی از این دلیل ها مربوط به مشعل و شعله پکیج می باشد و دلیل دوم آن مربوط به نصب نادرست و اشتباه دودکش می باشد؛ هنگامی که دودکش به طرز درستی نصب نشده باشد دود هایی که در پکیج تولید می شود نمی تواند به بیرون هدایت شوند و خارج شوند و به همین دلیل موجب ایجاد بوی دود از پکیج می شود.

دلیل بوی دود پکیج و حتی دلیل بوی گاز از پکیج می تواند به سوختن ناقص گاز در مشعل پکیج مربوط باشد که مربوط به خرابی مشعل می باشد؛ این مشکلات خیلی جدی می باشند و خطرناک هستند که باید دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج توسط یک فرد متخصص مورد بررسی قرار بگیرد تا به طور کامل از بین برود.

دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج

دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج

دلایل بوی سوختگی پکیج

یکی ازدلایل بوی سوختگی از پکیج می تواند مربوط به اتصالی در برد پکیج باشد؛ در واقع علت بوی سوختگی از پکیج به سوختن یکی از قطعات برد و یا بخشی از پلاستیک های آن برمی گردد.

یکی دیگر از دلایل بوی سوختگی از پکیج و یا بوی بد پکیج می تواند به مربوط به استفاده نکردن طولانی از پکیج باشد که در مواقعی که پکیج را روشن می کنیم از پکیج بوی سوختگی یا بوی گاز به مشام خواهد رسید؛ این اتفاق معمولا به دلیل تجمع گرد و خاک و آلودگی بر روی مبدل و بدنه پکیج می باشد.

این مشکلات بسیار جدی و خطرناک می باشند که باید سریعا برای تعمیر آن اقدام نمایید و شما می توانید با متخصصان امداد من تماس بگیرید تا دلایل بوی گاز و دود و سوختگی پکیج با بهترین متخصصانی که دارند مشکل را به طور کلی برطرف کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *