تعمیر آبگرمکن بوتان🛠نمایندگی تعمیرات آبگرمکن بوتان در تهران

تعمیر آبگرمکن بوتان

آبگرمکن ها دارای انواع مختلفی هستند که نوع آبگرمکن های ایستاده از مدل های پر کاربرد می باشد، از مشکلات عمده ایی که برای آبگرمکن ها وجود دارد بر اثر گذشت زمان احتمال سوراخ شدن دستگاه وجود دارد، تنها درمان چاره ی این مشکلات انجام دادن به موقع سرویس های دوره ایی برای این دستگاه می باشد؛ در این مطلب قصد داریم در رابطه با تعمیر آبگرمکن و تعمیر آبگرمکن بوتان توضیحاتی دهیم.

تعمیر آبگرمکن بوتان

تعمیر آبگرمکن بوتان

آبگرمکن بوتان

بعضی از افراد تصورشان در مورد تعمیرات آبگرمکن ها این است که چون این دستگاه ها ساده تر از بقیه وسایل گرمایشی است پس انجام تعمیرات و سرویس کاری آن هم بسیار ساده است.

این عمل انجام دادن سرویس های دوره ایی می تواند خیلی زیاد از هزینه های خرابی آبگرمکن ها که به طور یک دفعه اتفاق می افتد جلو گیری می کند، یک نمونه از انجام سرویس های دوره ایی انجام دادن رسوب زدایی و اسید شویی آبگرمکن هاست و نیازمند تجربه ی کافی می باشد در صورتیکه دارای تجربه نیستید با متخصصین تعمیر آبگرمکن بوتان در تهران تماس حاصل کنید تا شما را راهنمایی کنند.

آبگرمکن دیواری

نوع دیگر آبگرمکن مدل دیواری می باشد که این مدل بخاطر عدم سرد شدن آب در طول مصرف از امتیازات این دستگاه است که امروزه از این مدل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، ولی این مدل هم مانند دیگر وسایل نیازمند سرویس های دوره ایی در طول سال می باشد تا بتواند کارایی لازم را برای منزل شما داشته باشد.

مشکلات رایجی که ممکن است برای آبگرمکن به وجود آید:

سوراخ شدن آبگرمکن

مشکل سوراخ شدن آبگرمکن ها با وجود تجمع آب در کنار آبگرمکن و نشتی آب از این دستگاه مشخص می شود، که در صورت مشاهده ی این گونه مشکلات  می توانید با متخصصان تعمیر آبگرمکن بوتان تهران تماس بگیرید و از کارشناسان مجرب ما کمک بگیرید تا مشکل را برای شما در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنند.

مشکل سوراخ شدن این دستگاه ها را می توان با لحیم کاری و جوشکاری برطرف کرد، ولی امروزه با راهکار های دیگری هم می توان این کار ترمیم سوراخ شدن دستگاه را انجام داد، استفاده از خمیر اپوکسی کار را راحت تر کرده و این مواد می توانید برای برطرف کردن مشکل استفاده کنید.

امروزه به دلیل پیشرفتی که وجود دارد مدل این آبگرمکن ها از نوع هوشمند می باشد که عیب یابی کردن این دستگاه ها بسیار آسان تر شده است، بهتر است که در مواقع خرید به این نکته توجه داشته داشته باشید.

افت فشار و گرم نکردن آبگرمکن

یکی از اشکالات کار در این آبگرمکن ها ی دیواری، مشکل هواگیری کردن این دستگاه است که آب را به خوبی گرم نمی کند و یا با وجود افت فشار نمی تواند آب مصرفی را گرم کند.

گرم شدن زیاد آب آبگرمکن

اگر در زمانی آبگرمکن  شما بیش از حد مجاز آب مصرفی را گرم می کند اشکال کار می تواند به عملکرد سیستم سنسوردما و یا گرفتگی فیلتر و دلیل دیگر تنظیم شدن آبگرمکن در درجه حرارت بالا می باشد که باید مشکل را بررسی کرد و در این حالت باید با متخصصان تعمیر آبگرمکن بوتان تماس بگیرید.

سرد و گرم شدن آبگرمکن

دلایلی برای گرم و سرد شدن آب دستگاه آبگرمکن وجود دارد که شامل کم و زیاد شدن فشار آب، کثیف شدن فیلتر ها، بسته نبودن دریچه ی خروجی، وجود نوسات آب هم در این موضوع  دخالت دارد.

تعمیر آبگرمکن بوتان

تعمیر آبگرمکن بوتان

خرابی نمایشگر آبگرمکن

آبگرمکن های برقی دارای امتیازی بیش از بقیه می باشد به خاطر وجود برق دیگر تنوره ی دستگاه تحت تاثیر مستقیم شعله قرار نمیگرد که این خود حسن این دستگاه ها می باشد، این مدل آبگرمکن ها گاز کربنیک  تولید نمیکنند و با عمل رسوب زدایی دائم از المنت ها می توان انرژی الکتریکی بیشتری استفاده کرد ولی مشکل مصرف برق این دستگاه هم یک مشکل دیگر است.

اگر در این مدل آبگرمکن ها دمای آب را بسیار نشان دهد احتمالاً اشکال در قسمت حرارت سنج است که دمای اصلی دستگاه را نشان نمی دهد باید با متخصصان تعمیر آبگرمکن بوتان تماس بگیرید.

دمای پایین آبگرمکن

اگر دمای آب پایین باشد و اینکه خیلی دیر آب را گرم کند می تواند اشکال دراشتباه بسته شدن مدار باشد و آن را به صورت سری بسته باشند که عملکرد دستگاه با مشکل مواجه می شود، و گاهی هم مشکل برای این است که المنت های دستگاه دارای رسوب شده باشد که می تواند دمای آب را مختل کند و دستگاه را با مشکل مواجه کند که در این صورت باید با متخصصان تعمیر آبگرمکن بوتان تماس بگیرید.

تعمیر آبگرمکن بوتان

تعمیر آبگرمکن بوتان

خروج آب کثیف از آبگرمکن

یکی دیگر از اشکالات آبگرمکن ها زمانی است که آب خارج شده از دستگاه ها تار و رنگ شفافی ندارد، که این مشکل برای وجود اکسیدهای فلزی در لوله و آب می باشد که با گذشت زمان این آب می تواند مشکلاتی داشته باشد، اگر شما از تعمیر کاران بخواهید که بر روی دستگاه شما فیلتر نصب کنند تا حدی می توان جلوی این رسوبات را گرفت.

به چند نکته در مورد ایمنی آبگرمکن ها باید توجه داشت:

حتماً از یک دودکش اختصاصی برای آبگرمکن ها استفاده بشود، همیشه لوله دودکش ها را چک کنید، باید برای سوخت مایع دستگاه ار ریگلاتور استفاده کرد، همیشه از باز بودن منفذ دودکش ها اطمینان داشته باشید که گاز تولید شده از دستگاه  که بسیار خطرناک است دوباره به داخل منزل باز نگردد، از شیلنگ های که با فشار ضعیف کار می کنند برای دستگاه آبگرمکن ها استفاده نکنید.

در صورت بروز هر گونه اتفاق و خرابی در دستگاه آبگرمکن منزل خود حتماً با اطمینان بسیار با متخصصان تعمیر آبگرمکن بوتان تماس بگیرید تماس گرفته و از آنها بخواهید که مشکل دستگاه را بررسی کرده و بعد از عیب یابی اقدام به درست کردن دستگاه و یا تعویض قطعه ی دستگاه را انجام بدهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *