چگونگی عیب یابی و تعمیر مایکروویو
مایکروویو به عنوان یک وسیله پر کاربرد امروزه در منازل به طور مکرر مورد استفاده قرار می گیرد.
مایکروویو را می توان برای تهیه انواع غذاهای گوناگون مانند فست فود ، کیک ، نانهای فانتزی و…. بکار گرفت.

این وسیله در طول مدت زمان استفاده مداوم ممکن است با مشکلات خاصی مواجه شود و نتواند از عملکرد مناسبی جهت استفاده برخوردار باشد.

در صورتیکه با مشکلات خاصی مانند مشکلات زیر در مایکروویو مشاهده کردید ، سریعا دستگاه را از برق خارج کنید و با ما جهت تعمیر مایکروویو تماس حاصل کنید.

در ادامه برخی از مشکلات که نیاز به عیب یابی و تعمیر مایکروویو دارد به طور کلی مورد بررسی قرار گرفته است تا آشنایی بیشتری با این ایرادات داشته باشید.

تعمیر مایکروویو

  • بدنه مایکروویو حالت برق گرفتگی و اتصالی داشته باشد.
  • از داخل مایکروویو بوی سوختگی شبیه پلاستیک به مشام برسد.
  • درون مایکروویو حالتی مانند جرقه زدن وجود داشته باشد.
  • با وجود اتصال ماکروویو به برق به هیچ وجه مایکروویو روشن نشود.
  • درب ماکروفر پس از اتمام مراحل پخت خود به خود قفل شود و امکان باز شدن درب وجود نداشته باشد
  • نمایش خطاهای نا متعارف بر روی نمایشگر مایکروویو

در صورتیکه با خطاهای این چنینی مواجه شدید می توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان فنی در اسرع وقت جهت تعمیر مایکروویو به محل مورد نظر مراجعه کنند.

تعمیرگاه ما با وجود کار شناسان متبحر و متخصص ، از دانش روز جهت تعمیر مایکروویو های جدید استفاده می کند و از قطعات فابریک و اورجینال جهت تعمیر مایکروویو استفاده می کند.

بنابراین مایکروویو بعد از عیب یابی و تعمیر مانند روز اول قابل استفاده خواهد بود.

تماس با تعمیرگاه مایکروویو ما سبب صرفه جویی در هزینه و زمان مورد نیاز برای تعمیر ماکروویو خواهد شد زیرا با اولین تماس کارشناسان فنی نمایندگی به محل مراجعه می کنند تا فرآیند عیب یابی و تعمیر مایکروویو در کمترین زمان ممکن و با مناسبترین هزینه انجام بپذیرد.

فرآیند عیب یابی و تعمیر مایکروویو توسط کارشناسان فنی این حوزه در محل مشتری انجام می شود.

گاهی وقتها مایکروویو شما روشن می شود اما گرما نمی دهد ، احتمالا مشکل از دیود ولتاژ بالا می باشد این قسمت با خازن و مگنترون برای تولید حرارت کار میکند.

دیود ولتاژ بالا در بدنه قرار دارد مایکروویو را از برق بکشید ، بدنه خارجی را بردارید و خازن ولتاژ بالا راتخلیه کنید پیوستگی دیود را با مولتی متر چک کنید در یک دیود سالم ، قرائت مولتی متر باید در یکی از جهت ها مقاومت پایین و در جهت دیگر مقاومت بالا باشد اگر در هر دو جهت مقاومت پایین است و یا اصلا پیوستگی نشان نمی دهد ، دیود باید تعویض شود.

اگر دیود مشکل نداشت مشکل ممکن است از مدار ولتاژ بالا باشد که تنها باید توسط یک تکنسین آموزش دیده تست و تعویض شود

تعمیر مایکروویو در تهران

تعمیر مایکروویو در تهران

چرا مایکروویو روشن نمی شود؟

کلید در مایکروویو

ممکن است دلیل این که مایکروویو روشن نمی شود ، کلید در خراب باشد.

کلید در که کلید قفل داخلی نامیده می شود ، وقتی در بسته است به بقیه اجزای مایکروویو سیگنال می دهد و وقتی در بسته است سیگنال می دهد که گرمادهی را متوقف کنند.

به همین دلیل ، همه چیز ممکن است به طور معمول کار کند اما مایکروویو روشن نشود.

برای دسترسی به کلید یا قفل داخلی ، ابتدا دستگاه را از برق بکشید و سپس بدنه خارجی را بردارید کلید در معمولا سیمهایی دارد که به پایانه ها وصل هستند هر پایانه را از نظر پیوستگی چک کنید اگر در حالیکه دکمه فعال کننده در گیر بود ، پیوستگی وجود داشت ، نشان می دهد که کلید مشکل ندارد در غیر این صورت ، کلید را تعویض کنید می توانید از این فرصت استفاده کرده و زبانه را نیز چک کنید.

برای تعمیر مایکروویو با ما تماس بگیرید.

چرا سینی در مایکروویو نمی چرخد؟

موتور محرک مایکروویو

اگر در مایکروویو سینی شیشه ای نمی چرخد ، ممکن است این مشکل به دلیل خراب شدن موتور باشد.

بیشتر دستگاهها دارای یک سینی شیشه ای دایره شکل چرخان هستند که دارای یک کوپلر که توسط موتور کار می کند و یک غلتک هدایت کننده ، می باشد.

برای دسترسی به موتور ، ابتدا مایکروویو را از برق بکشید و پنل پایینی را بر دارید موتور معمولا در کف مایکروویو قرار دارد و توسط پیچ و سیم در جایش نگه داشته می شود اگر موتور ایجاد صدای ساییده شدن می کند و یا نمی چرخد ، نیاز است تعویض شود برای تست کردن پیوستگی موتور ، از مولتی متر در پایانه ها استفاده کنیداگر پیوستگی نشان نداد ، موتور باید تعویض شود .

اگر پیوستگی نشان داد اما هنوز کار نمی کرد ، ممکن است مایکروویو نیاز به تست ولتاژ داشته باشد که حتما باید توسط یک شخص دارای صلاحیت انجام شود.

اگر سینی چرخان در مایکروویو شما نمی چرخد ، ممکن است مشکل از کوپلر باشد بیشتر مدلهای مایکروویو دارای یک سینی شیشه ای دایره شکل چرخان هستند که توسط یک کوپلر که توسط موتور کار می کند و یک غلتک هدایت کننده ، می چرخد.

برای تست کردن کوپلر از نظر آسیب دیدگی ، سینی و غلتک هدایت کننده را بردارید.

اگر برای بررسی کوپلر نیاز بود پوشش پایینی را بر دارید ، مایکروویو را از برق بکشید بیشتر دستگاهها دارای یک کوپلر سه وجهی هستند که به راحتی به شفت موتور متصل می شود را از نظر شکسته یا فرسوده بودن بررسی کنید.

غلتک راهنما مایکروویو

اگر سینی چرخان در مایکروویو شما نمی چرخد ، ممکن است مشکل از غلتک هدایت کننده باشد که در زیر سینی قرار دارد و به چرخیدن سینی کمک می کند غلتک هدایت کننده به همراه کوپلر سینی شیشه ای را می چرخاند سینی را برداشته و غلتک را از نظر فرسودگی یا آسیب دیدگی بررسی کنید اگر غلتک خراب شده بود آن را تعویض کنید.

برخورداری از کارشناسان متخصص

کار شناسان ما در زمینه ماکروفر از دانش به روز دنیا جهت تعمیر مایکروویو استفاده می کنند بنابراین هیچ نگرانی از بابت فر آیند عیب یابی و تعمیر مایکروویو وجود نخواهد داشت ، زیرا تعمیرات ماکروفر به بهترین نحو توسط کارشناسان انجام می پذیرد به شما توصیه می کنیم به هیچ وجه به افراد مبتدی جهت انجام تعمیرات ماکروفر مراجعه نکنید تا بتوانید خدمات تعمیر مایکروویو را به نحو احسنت دریافت کنید.

تعمیر مایکروویو و عیب یابی آن

برای تعمیر مایکروویو با ما تماس بگیرید.

به این نکات توجه کنید :

اولا تمام خروجی ها ی کیت های برق در ماکروفر فشار بالا هستند و اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید به هیچ عنوان در منزل آن را باز نکنید.

دستگاههای ماکروفر معمولا به دو شکل جهت عیب یابی تست می شوند ، اول دستگاههایی که عملکرد کلی ندارند و دوم دستگاههایی که عملکرد ظاهری درستی ندارند اما به درستی پاسخگو نیستند برای مثال :

صفحه برد دستگاه روشن می شود یا چراغ آن به شکل صحیح کار می کنند اما عملکرد مطلوبی ندارند یا بیش از حد صدا می دهند که در این حالت باید کابین (اتاقک دستگاه مایکروویو ) مگنترون و المنت ها چک شوند که جزو ایرادات اصلی هستند.

در منزل اگر متوجه شدید در دستگاه به طور کامل بسته نمی شود به هیچ وجه نباید ماکروفر را روشن کنید چون باعث می شود اشعه های مخرب و سرطان زا به بیرون راه پیدا کنه و باعث بروز مشکلات جدید شود.

تعمیر مایکروویو حتما باید در اتاقهای مخصوص صورت گیرد که فقط و فقط تعمیرکار در آن حضور داشته باشد.

علت های خرابی ماکروفر و راههای بر طرف کردن مشکلات ماکروفر

۱- لامپ ماکروفر کم نور است یا اصلا کار نمی کند.

بعضی ها از این که لامپ ماکروفر کم نور و یا اصلا کار نمی کند شکایت دارند ، حتی اگر دستگاه به خوبی مواد را گرم بکند.

لامپ ماکروفر داخل دستگاه قرار دارد و وقتی درب را باز می کنید و یا روند گرم کردن شروع می شود ، روشن می گردد لامپ دستگاه نقش مهمی دارد و با نور آن می توانید مشاهده نمایید غذا پخته یا خیر .

برای تعمیر مایکروویو با ما تماس بگیرید.

دلایل : اگر لامپ اصلا کار نمی کند احتمالا سوخته است اگر چشمک می زند حتما مشکل از لامپ است اما اگر کم نور است ، تنظیمات ماکروفر باید درست شود در برخی از موارد ممکن است به علت سیم کشی نادرست یا خطا از صفحه کنترل باشد لامپ نزدیک خازن قرار گرفته و احتمالا تعمیرش را سخت می کند.

۳- ماکروفر در بین کار خاموش می شود

در برخی موارد ، ماکروفر یک زمان کوتاهی روشن شده و بعد مجددا خاموش می شود اگر دستگاه شما بعد از چند ثانیه کار کردن از کار می افتد ، این واقعا کلافه کننده است زیرا آن کاری را که می خواستیم در طول مدت دلخواه انجام نداده است.

علت : عمده ترین دلیل مربوط به این شکل مسئله قفل درب است که خراب شده.

یک قفل درب معیوب می تواند باعث این مشکل بشود ، و متوجه خواهید شد که دستگاه بعد از سه ثانیه خاموش می گردد.

فن موتور معیوب ، ترانسفرمر و یا یک تاچ پد خراب هم می تواند علت این خاموش شدن باشند می تواند به علت قطعات قدیمی مانند سوئیچ ها و یا خازن باشد که به علت مصرف مکرر خراب شده اند.

در هر کجا از تهران هستید می توانید با مجموعه ما برای تعمیر مایکروویو خود با برندهای بوش ، سامسونگ ، دوو ، آاگ ، اسنوا و….. تماس بگیرید.

بعد از تماس شما اعزام کارشناسان متخصص تعمیر مایکروویو و رفع عیب در کوتاهترین زمان انجام می شود.

انواع مشکلات در ماکروفر :

ماکروفر ممکن است با مشکلاتی مواجه شود از جمله :

گرم نکردن غذا – جرقه زدن داخل محفظه – نچرخیدن سینی داخل ماکروفر – روشن نشدن ماکروفر- کار نکردن کلیدها و صفحه نمایش

نکاتی برای افزایش کارایی ماکروفر

هرگز ظروفی را که نقره کاری یا طلا کاری شده اند داخل ماکروفر قرار ندهید برای تبخیر نشدن آب داخل مواد غذایی حتما از درب استفاده کنید

از جوش آوردن آب توسط ماکروفر خودداری نمایید –برای جلوگیری از جرقه زدن از ظروف فلزی استفاده نکنید.

برای تعمیر مایکروویو با ما تماس بگیرید.

توصیه ایمنی برای استفاده از مایکروویو

مایکروویو در صورتی که درش خراب است و یا به طور درست و ایمن بسته نمی شود هرگز نباید روشن شود اجسام فلزی نباید در مایکروویو قرار داده شوند مگر اینکه برای استفاده در مایکروویو طراحی شده باشند.

گرم کردن مایعات باید با احتیاط انجام شود و درهنگام بیرون آوردن از مایکروویو از دستکش فر استفاده شود ، مایکروویو باید به طور منظم تمیز شود و نباید در حالیکه خالی است روشن شود.

مطلب مرتبط با تعمیر مایکروویو در تهران :

نمایندگی بوش مرزداران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *